Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Budama ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Meyve ağaçları ne zaman budanır?
Bitki budama hakkında merak ettikleriniz... Bitkilerin neden budanması gerekir? Budama ağaç sağlığı açısından faydalı mıdır? Ağacın ömrünü uzatmak için budamak gerekir mi? Budama sayesinde ağacın verimliliği ve meyvesi artar mı? Budama ile ağaca şekil vermenin önemi nedir? Budama hangi nedenlerle yapılabilir? Temel budama türleri nelerdir? Şekil budaması, mahsul budaması ve gençleştirme budamaları arasında ne tür farklar vardır? Her budama şekli her mevsim yapılabilir mi? Ağaç budamak için hangi malzemeler kullanılır? Bitkinin türüne ve budama türüne göre budama makası çeşitleri nelerdir? Meyve ağaçları ve çiçekli bitkiler hangi sıklıkta budanır? Ağaç budaması bölge iklimine göre değişir mi? Yanlış zamanda yapılan budamalar ağaca zarar verir mi? Budamanın sağlıklı olabilmesi için nelere dikkat etmek gerekir? Bitkilerdeki hastalıkların budama sırasında başka bitkilere bulaşması mümkün mü? Hasta bitki budadıktan sonra budama makası nasıl sterilize edilebilir? Meyve ağacı ne zaman budanır? Şekil budaması her mevsim yapılabilir mi? Yanıtlar UZMANTV'de!
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin