Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Boğmaca ve Tedavisi

Boğmacanın belirtileri nelerdir?
Boğmaca nedir? Boğmacanın tedavisi var mı? Boğmaca tedavisi hangi aşamalardan oluşur ve ne kadar zaman sürer? Hastalık bulaşıcı mı? Tüm sorularınızın cevabını uzman doktorumuz cevaplıyor. Boğmaca vücudun hangi bölgesinde etki gösterir? Mikrobik mi, virütik bir hastalık mı? Genelde ne kadar sürer? Boğmaca aşısı var mı? Hangi yaşta yaptırılması gerekir? Aşı ile ne kadar süre koruma sağlanır? Aşıyı tekrarlamak gerekir mi? Öksürük boğmaca belirtisi olabilir mi? Soğuk algınlığından ayırabilmek mümkün mü? Kusma ve morarmaya hangi evrede rastlanır? Solunum yolu ile mi bulaşır? Bulaşma oranı yüksek midir? Damlacık enfeksiyonu nedir? Bebekler ve yaşlılar için hastaneye yatmak şart mı? Boğmaca tedavisinde kullanılan ilaçların özellikleri nelerdir? Tedavi ne kadar sürer? Tedavi dışında evde alınabilecek önlemler nelerdir? İstirahat şart mı? Çocuk hastalar nasıl beslenmeli? Evin havası nasıl nemlendirilebilir? Boğmaca ilerler ve tedavi edilmezse bronşite çevirebilir mi? Boğmaca geçtikten sonra bile önlemlere devam edilmeli mi? Körlük, beyin hasarı görülme ihtimali yüksek mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin