Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Böbrek Yetmezliği

Böbrek yetmezliğinin belirtileri nelerdir?
Böbrek yetmezliği ile ilgili bilmedikleriniz... Böbreğin görevini yapamadığı durumlara böbrek yetmezliği denir. Böbrek yetmezliği kronik ve akut olmak üzere iki şekilde gelişir. Kronik böbrek yetmezliğinde böbrek dokularında daha ileri bir yıkım gerçekleştiğinden diyaliz makinesine ihtiyaç duyulabilir. Böbrek yetmezliği nedir, hastalığın belirtileri nelerdir, kimlerde daha sık görülür merak ediyorsanız UZMANTV'yi izleyin. Böbreklerimiz ne işe yarar? Neden hayati bir organdır? Düzgün çalışmaması ne tür sorunlara yol açar? Akut böbrek yetmezliği nedir? İdrar yolu enfeksiyonları böbrek yetmezliğine neden olur mu? Kan basıncı ile arasında nasıl bir bağ vardır? Büyük ameliyatlardan sonra risk artar mı? Kronik böbrek yetmezliği nedir? Hangi hastalıklara bağlı olarak oluşabilir? Hangi idrar yolları rahatsızlıkları böbrek yetmezliğine neden olur? Sık idrara çıkmak, halsizlik, tansiyon böbrek yetmezliği belirtisi midir? El ve ayaklarda şişme yaşanır mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin