Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Blok Flüt Çalmaya Başlayın

Blok flütte hangi nota nasıl basılır?
Blok flüt çalmayanımız yoktur. İlkokul yıllarımıza damga vuran enstrümanla ilgili tüm merak ettikleriniz videolarla UZMANTV'de. Ağız, gövde ve kuyruk nedir? Nasıl birleştirilir? Kuyruk neden gövdeye açılı durur? İlkokulda çaldığımız flüt hangi çeşittir? Alto, soprano flütlerin özellikleri nelerdir? Kullanım alanları neresidir? İyi bir blok flütün özellikleri nelerdir? Malzeme veya markaya göre flütün sesi değişir mi? Flüt alırken nelere dikkat etmeliyiz? Hangi delik hangi notayı temsil eder? İnce re ve ince do için özel parmak hareketleri var mı? Kalın notalarda nota basmak neden daha zor? Doğru sesi çıkarmak için nelere dikkat edelim? Blok flüt kaç oktavdır? Kaç nota basılabilir? Kalın ve ince sesler nasıl çıkarılır? Sırayla notalara nasıl basılır? Temel blok flüt egzersizler hangileri? Hangi geçişlerde zorlanabiliriz? Kalın notalarda sürekli bozulma yaşıyorsak ne yapmalıyız? Nefesi yoğun olarak verirsek blok flütün sesi nasıl değişir? Doğru sesi çıkarmak için nasıl nefes vermeliyiz? Ne zaman nefes almak gerekir? Nefesi kontrol etmek öğretmek için blok flüt doğru bir tercih mi? Basit bir çalgı olduğu için mi tercih edilir? Ses eğitimine blok flütle başlanır mı? Yalnızca ilkokulda mı blok flüt alınır? Hangi tür müziklerde tercih edilir? Nefesli çalgılara başlamak için doğru bir tercih mi? Blok flüt bakımı nasıl olmalı? Flütte hangi bölüm nasıl temizlenmeli? Her çalıştan sonra yapılması gereken rutin temizlik nedir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin