Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bitki Aşılama Nasıl Yapılır

Bitkilere göz aşısı nasıl yapılır?
Bitki aşılama yapmak için bilmeniz gerekenler... Bitkiye hangi dönemlerindeyken aşılama yapılabilir? Aşı kalemi hangi tip ağaçtan veya bitkiden, hangi dallarından seçilmeli? Bitkinin hangi döneminde, hangi mevsimlerde alınmalı? Aşılamadan en fazla ne kadar süre önce alınabilir? Göz aşısı uygulaması nasıl yapılır? Gövde nasıl temizlenir? Kabuk nasıl kesilir, nasıl bağlanır? Kalem aşılamada uygulama nasıldır? Anaçla kalem nasıl temas ettirilir? Tutması için nelere dikkat edilmesi gerekir? Göz ve kalem aşısının püf noktaları nelerdir? Aşının tuttuğu nasıl anlaşılır? Aşı sonrası bitkiye nasıl bir bakım yapılmalı? Bitkide aşının tutmama nedenleri nelerdir? Tüm sorularınızın yanıtları UZMANTV'de! Bitki aşılama için hangi malzemeler gerekli? Malzeme seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Aşı kalemi hangi tip ağaçtan veya bitkiden, hangi dallarından seçilmeli? Bitkinin hangi döneminde, hangi mevsimlerde alınmalı? Aşılamadan en fazla ne kadar süre önce alınabilir, ne kadar dayanır? Kalem nasıl alınmalı? Kalemin nakledilmesi gerekiyorsa bozulmaması için nelere dikkat edilmeli? Göz aşısı uygulaması nasıl yapılır? Gövde nasıl temizlenir? Kabuk nasıl kesilir, nasıl bağlanır? Göz aşısı teknikleri nelerdir? Her biri hangi durumlar için tercih edilir? Her birinde uygulamadaki farklar nelerdir? Aşının tuttuğu nasıl anlaşılır? Kalem aşılamada uygulama nasıldır? Anaçla kalem nasıl temas ettirilir? Tutması için nelere dikkat edilmesi gerekir? Teknikleri nelerdir? Her birinde uygulama nasıldır? Göz aşısının püf noktaları nelerdir? Kalem aşısının püf noktaları nelerdir? Aşı sonrası bakım neden önemli? Hangi işler yapılmalı, ne sıklıkta bakım yapılmalı? Anaç ile kalemin uyuşmamasının nedenleri nelerdir? Uygulama yanlışından kaynaklandığı nasıl anlaşılır? Hastalıktan kaynaklandığı nasıl anlaşılır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin