Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilişim Suçları Hakkında Merak Edilenler

Bilgisayardaki hangi içerikler suç delili sayılır?
20 yıl öncesine kadar varlığından haberdar olmadığımız internet yeni bir dünya ve bu dünyanın da bazı kuralları var. Yasalar henüz son kullanıcı tarafından tam anlamı ile idrak edilmiş olmasa da, internette yapılan bazı şeyler ciddi anlamda suç teşkil ediyor ve yaptırımları da oldukça fazla. Telif hakları yasası ile korunan eserleri indirmek, adınıza bağlı e-posta adresinin başkası tarafından kullanılması, bilgisayarda suç teşkil eden içerikler ve internette telif haklarını çiğnemeden alıntı yapma ile ilgili her şey UZMANTV'de. İzleyin, bilişim dünyasındaki suçlardan haberdar olun! Bilgisayarda arama yapılırken nelere bakılıyor? Suç delili olabilecek şeyler neler? Ne tür yazışmalar suç sayılıyor? Hangi durumlarda girilen siteler suç delili sayılıyor? Çocuk pornosu sitelerine girmek suç sayılır mı? Birisinin blogundan ona ait bir yazının alınıp kullanılması suç mudur? Blog sahibi yazısını korumak için ne yapabilir? Yazının kendisine ait olduğunu nasıl ispat edebilir? İnternetten müzik indirmek hangi durumlarda suç sayılır? Nasıl takip edilir? Hangi durumlarda internetten film indirmek suç sayılır? İnternetten film indirip çoğaltmak her durumda suç sayılır mı? Bu nasıl takip edilir? Birinin adına mail gönderip ticari ve özel ilişkileri zedelemek bilişim suçu sayılır mı? Böyle bir durumda adıyla mail gönderilen kişi neler yapabilir? Nasıl ispatlayabilir? Bir gazete haberini veya yazıyı alıntılarsak telif suçu işlemiş olur muyuz? İnternetten bir yazı veya haber alıntılayacaksak nelere dikkat etmeliyiz? Başkasına ait bir yazıyı telif suçu işlemeden nasıl kullanabiliriz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin