Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bilgisayar Oyunu Bağımlılığı

Bilgisayar oyunu bağımlılığı nasıl tedavi edilir?
Şiddet içeren oyunlar çocuğunuzu ne kadar etkiliyor? Bilgisayar başından kalkmamak ne zaman sorun olarak kabul edilmeli? Çocuklar bilgisayarla hangi yaşta tanışmalı? sorularının cevabını psikoloğumuz veriyor. Oyun bağımlısı demek için kişinin ne kadar süre oyun oynaması gerekir? Yoksa kriter süre değil, oyuna hayattaki diğer konulardan daha fazla zaman ayırması mıdır? Kişi oyun oynamayı çok sevdiği için mi yoksa hayatında başka sorunlar olduğu için mi oyun bağımlısı olur? Bu sebebe göre, oyun bağımlılığı az ciddiye alınması gereken veya çok ciddiye alınması sorun olarak kabul edilir mi? Oyun bağımlılığına hangi yaşlarda daha çok rastlanır? Kimler oyun bağımlılığı tehlikesi ile karşı karşıyadır? İkisi arasında fark var mıdır yoksa temelde benzeşir mi? Kişi oyun oynamadığında krize girebilir mi? Bağımlıların ruh sağlığı nasıl bozulur? Saldırganlık ve şiddet eğilimi gösterirler mi? Kendilerine veya çevrelerine zarar verirler mi? Bunun için terapi mi kullanılır yoksa ilaç desteği yapılır mı? Kişi oyundan nasıl uzaklaştırılır? Hayatında hangi alanlar sorgulanır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin