Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Beynin Yapısı

Beyincik nedir?
Beynin yapısı ve işlevleri hakkında merak ettikleriniz... Beyin nasıl bir organdır? Nerede bulunur? Büyüklüğü ve ağırlığı ne kadardır? Hangi hücrelerden oluşur? Gri madde nedir? Beyaz madde nedir? Gri ve beyaz maddelerin içinde yer alan nöron ve aksonların özellikleri nelerdir? Beyin hücreleri yenilenir mi? Beyin hangi bölgelerden oluşur? Beyin korteksi nedir? Beynin hangi lobu hangi işlevi yerine getirir? Görme işlevinden beynin hangi bölgesi sorumludur? Okuma, kavrama, düşünme gibi yetiler beynin hangi bölgesinde yer alır? Beyin zarı nedir? Yapısı nasıldır? Nerede bulunur? Beyin zarının işlevi nedir? Beyin zarı rahatsızlıkları nelerdir? Korteks nedir? Beynin hangi bölgesinde bulunur? Beynin yüzde kaçını oluşturur? Korteks beyin kıvrımlarının yer aldığı bölüm müdür? Korteksin işlevleri nelerdir? Korteks kaç lobdan oluşur? Hipokampus ne demektir? Hipokampus beynin neresinde bulunur? Hipokampusun yapısı nasıldır? Hipokampusun işlevi nedir? Amigdala nedir? Amigdala beynin hangi kısmında yer alır? Amigdala ne tür hücrelerden oluşur? Amigdalanın işlevleri nelerdir? Hipotalamus beynin hangi kısmında bulunur? Hipotalamusun yapısı nasıldır? Hipotalamusun işlevi nedir? Beyincik nedir? Beyinciğin yapısı nasıldır? Görünüşü nasıldır? Beyincik nerede bulunur? Beyincik hangi fonksiyonlardan sorumludur?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin