Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Berlin Seyahati

Berlin nasıl bir şehirdir?
Almanya'nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin hakkında merak ettikleriniz... Bir zamanlar şehri ikiye ayıran Berlin Duvarı'ndan yıkılışına, Doğu Berlin ile Batı Berlin arasındaki ekonomik ve kültürel farklara, şehrin en önemli tarihi ve mimari eserlerine kadar ilginizi çekebilecek her şey UZMANTV Berlin turunda. Berlin Türkler için nasıl bir şehir? Berlin'de uygun konaklama yerleri nereler? Berlin tatili sırasında ne gibi tehlikelerle karşılaşabilirsiniz? Yanıtlar UZMANTV'de. Berlin ne kadar eski bir şehir? Coğrafi özellikleri neler? Atmosferi nasıl? Nazi Almanyası ve Sovyet dönemlerinde şehrin önemi neydi? Şehrin mimarisinde eski yapılar mı modern binalar mı ön planda? Semtlere göre mimari nasıl değişiyor? Doğu ve Batı Berlin'in mimari dokuları farklı mı, nasıl? Farklı ulaşım seçenekleri neler? En keyifli yolculuk seçeneği nedir? Yol masrafı ne kadardır? Vize başvurusunda nelere dikkat etmeliyiz, ne kadar erken başvurmak gerekir? Berlin'in nasıl bir iklimi var? En sıcak aylar hangileri? Hangi aylar arası gezmek çok soğuk olur? Doğu Berlin ile Batı Berlin arasında yaşayan nüfus, mimari yapılar, günlük hayat pratikleri vs. gibi hangi farklılıklar göze çarpıyor? Berlin'de ne tür konaklama olanakları var? Otel fiyatları hangi bölgelerde daha uygun? Hosteller güvenli mi? Batı ve Doğu Berlin'de konaklama koşulları nasıl? Berlin'in hangi bölgesinde en merkezi ve uygun fiyatlı konaklama seçeneklerini bir arada bulabiliriz? Berlin'de Türk nüfusu ne kadar? Türklerin yoğun yaşadığı bölgeler hangileri? Türklerin gelir durumu nasıl? En çok hangi mesleklerle uğraşıyorlar, sosyal hayatları nasıl? Kreuzberg mahallesinden söz eder misiniz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin