Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bendir

Bendir çalmanın püf noktaları nelerdir?
Perküsyon ustası Mehmet Akatay birçok kültürde kendine yer bulmuş bendiri anlatıyor. Bendirin yapısı nedir? Farklı boyları var mı? Ses rengi neye göre değişir? Bendir nerede ve nasıl ortaya çıktı? Genelde halk müziğinde mi tercih ediliyor? Hangi müziklerde yeri var? Bendir nasıl tutularak çalınır? Sağ ve sol el nasıl kullanılır? Ritim nasıl tutulur? Eller mi parmaklar mı kullanılır? Bendire yeni başlayanlar nelere dikkat etmeli? Uygulamaları gereken el ve bilek egzersizleri var mı? Kendilerine ait stil geliştirmek isteyenler için neler önerilir? Def hangi enstrümanlarla benzerlik taşır? Darbuka çalmayı bilenler defe daha kolay mı alışır? Bendir satın alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bendirin kaliteli olduğu nasıl anlaşılır? Yeni başlayanlar iyi bir bendir mi satın almalılar?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin