Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Begonvil Bakımı

Begonvil bakımı nasıl yapılır?
Begonvil bakımı hakkında bilmek istedikleriniz... Begonvil bitkisinin kökeni nedir? Begonvil nasıl bir iklimde yetişir? Bahçe için daha mı uygundur? Kaç çeşit Begonvil bitkisi vardır? Boyu ne kadar uzayabilir? Yaprakları nasıldır? Çiçekleri nasıldır? Hangi mevsimlerde gelişim gösterir? Ne zaman, hangi mevsimlerde çiçek açar? Çiçekleri nasıl olur? Begonvil ne tür ortamlarda yetiştirmeye uygun bir süs bitkisidir? Çok ışık ister mi? Çok su ister mi? Ne tür topraklardan hoşlanır? Begonvil bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Sulama hangi yöntemle olmalı? Kış aylarında sulamaya veya gübrelemeye gerek var mı? Çiçeklenme mevsiminde bitkinin gelişimi yavaşsa hızlandırmak için suyuna gübre ya da katkı maddesi eklenebilir mi? Begonvil bitkisine has zararlılar var mı? Begonvil bitkisi soğuktan etkilenir mi? Yetiştirileceği ortamın ısı koşulları nasıl olmalı? Salon bitkisi midir? Bahçede de bakılabilir mi? Begonvil çiçeğinin bakılacağı mekanın ışık koşulları nasıl olmalı? Begonvil doğrudan güneş ışığı görmeli mi? Begonvil bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Saksıda yetiştirilebilir mi? Ne büyüklükte bir begonvil bitkisi için hangi ölçülerde saksı kullanılmalı? Begonvilin toprağı ne sıklıkla değiştirilmeli ya da havalandırılmalı? Begonvil bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Bitkinin ve saksının büyüklüğü, ısı koşullarına göre sulama başına ne kadar su verilmeli? Fazla su verilmesi bitkiye zarar verir mi? Bitkinin yeterli suyu almadığını nasıl anlarız? Bitkiye verilen suyun fazla geldiğini nasıl anlarız? Bitkinin gelişimi yavaşsa hızlandırmak için suyuna gübre ya da katkı maddesi eklenebilir mi? Bitkinin yaprakları da zaman zaman ıslatılmalı mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin