Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeklerde Topuk Kanı Testi

Topuk kanı testi nedir?
Bebeklerden topuk kanı ne zaman alınır? Ne kadar kan alınması yeterlidir? Kan örneği için en ideal zaman nedir? Topuk kanı testi ne anlama geliyor? Kaç aşamalı bir test? Ne zaman yapılmalı? Yeni doğmuş bebeklerde topuk kanı testi ne zaman yapılmalı? Test yaptırmayı neden geciktirmemeliyiz? Yaptırmazsak ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz? Topuk kanı testi ile hangi hastalıkları önceden fark edebiliriz? Zeka geriliğini test ile fark edebilir miyiz? Cücelik topuk kanı testi ile anlaşılır mı? Sağırlık topuk kanı testinde ortaya çıkar mı? Bebeğimizin kör olup olmadığını topuk kanı testi ile anlayabilir miyiz? Topuk kanı nasıl alınır? Bebekten alınan kan nereye gönderiliyor? Tek kan örneği ile test yapmak mümkün mü? Yeni örnek vermek gerekebilir mi? Tedaviye başlanması için test sonucunun ne olması gerekiyor? Pozitif mi olmalı? Test sonucu ne zaman belli oluyor? Test sonucu normal çıkanlara bildirim yapılıyor mu? Test sonucu pozitif çıkan ailelerin ne yapması gerekiyor? Topuk kanı testi bütün hastanelerde uygulanıyor mu? Hangi hastalıklarda topuk kanı hayati bir önem taşıyor? Fenilketonüri erken tanı ile tedavi edilebiliyor mu? Fenilketonüri için topuk kanı ne zaman alınmalı? Fenilketonüri tarama merkezi nerede? Fenilketonüri hastalığı tanı ve tedavi merkezleri var mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin