Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenin

Ultrasonla bakılarak bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?
Anne karnındaki bebeğin cinsiyet tahmini hakkında merak ettiğiniz her şey... Bebeğin cinsel organları kaçıncı haftadan itibaren oluşmaya başlar? Bebeğin cinsiyeti hamileliğin kaçıncı haftasından itibaren tespit edilebilir? Bu süre kişiye ve bebeğin anne karnındaki pozisyonuna göre değişebilir mi? Bebeğin cinsiyetini anlamak için ultrason nasıl kullanılır? Ultrason görüntüsü nasıldır? Ultrasonda bebeğin cinsel organları mı tespit edilmeye çalışılır? Bebeğin cinsel organları görülerek mi cinsiyet belirlenir? Erkek bebeklerin cinsiyet tespiti kız bebeklere göre daha mı kolaydır? Amnosentez, koryon villus biyopsisi veya kordosentez gibi yöntemlerle de bebeğin cinsiyeti tespit edilebilir mi? Bu testler nasıl yapılır? Sadece cinsiyet tespiti için yapılmasına gerek var mıdır? Ebeveynlerin evde bebeğin cinsiyetini tespit etmesini sağlayacak testler var mı? Bu testleri kullanmak ne kadar doğru? Ultrasonla cinsiyet tahmini yanıltıcı olabilir mi? Ultrasonla cinsiyet belirlemede yanılma oranı yüzde kaçtır? Yüzde 20?lik bir yanılma payı olduğu doğru mu? Yanılmalar nelerden kaynaklanıyor? Yanılmayı önlemek için hamileliğin ilerleyen haftalarında birkaç kez daha ultrasona girmek gerekir mi? Bebeğin cinsiyetinin ultrasonda görünmemesi normal midir? Ultrasonla bebeğin cinsiyetinin belirlenemediği durumlar var mı? Hangi durumlarda belirlenemez? Çocuğun cinsiyetiyle ebeveynlerinin genetik yapısının bir ilgisi var mı? Ailesinde kız çocuk sayısı fazla olan ebeveynlerin bebeklerinin kız olma ihtimali yüksek midir? Ailede erkek çocukların sayısı çoksa bebek erkek olabilir mi? PGT nedir? PGT ile bebeğin cinsiyeti önceden belirlenebilir mi? Nasıl belirlenir? PGT ile cinsiyet belirleme Türkiye?de de yapılabiliyor mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin