Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Basketbolda Hücum ve Defans

Basketbolda adam adama savunma nasıl yapılır?

9,947
kez izlendi
Puan: 4.39 / 5
Basketbol Antrenörü

Baktebolda hücum ve defans taktiklerini tecrübeli antrenör Ömer Uğurata anlatıyor... Basketbolda defans yapan takım sahaya nasıl yayılmalı? Basketbolda ne tür savunma taktikleri vardır? Bu taktikler nelerdir? Üç sayı çizgisi dışından gelecek şutlar için nasıl önlem alınmalı? Alan savunması nedir? Adam adama savunma nedir? Karşı takımın üç sayı çizgisi içinde oyun kurması nasıl engellenmeli? Pota altında güçlü savunma için ikili sıkıştırma nedir, nasıl yapılır? Perdeleme nedir? Hangi durumlarda etkilidir? Adam adama savunma nedir? Adam adama savunmanın temel kuralları nelerdir? Adam adama savunmada oyuncular sahaya nasıl yayılır? Adam adam savunmada hücuma nasıl çıkılır? Adam adama savunmada hücum bittikten sonra dönüş nasıl olmalıdır? Adam adama savunmada karşı takımın skorer oyuncuları nasıl marke edilmelidir? Alan savunması nedir?Alan savunmasının ilkeleri nelerdir? Alan savunmasında oyuncuların defans sırasındaki yerleşimi nasıl olmalıdır? Hangi takımlara karşı alan savunması uygulanabilir? Pota altında etkili ama uzak şut yüzdesi düşük takımlara karşı alan savunması yapmak daha mı akıllıca olur? Rakip oyuncunun pota altına girmesi nasıl engellenir? İkili sıkıştırma nedir? Hangi oyunculara karşı ya da hangi durumlarda ikili sıkıştırma yapılır? İkili oyun nasıl savunmalara karşı etkili bir hücum yöntemidir? Hangi durumlar ya da pozisyonlar ikili oyun için daha uygundur? İkili oyunda oyuncular nasıl yerleşir? İkili oyun nasıl yapılır? İkili oyun yaparken oyuncular nasıl yardımlaşır?
Adam adam savunmaya karşı hücum ilkeleri nelerdir? Hızlı karşı hücum adam adama savunmayı çözmede etkili midir? Hücum sırasında karşı takımın adam adam savunması nasıl aşılır? Hangi ikili oyun taktikleriyle adam adam savunma geçilebilir? Adam adam savunmada perdeleme taktiği nasıl kullanılabilir? Pick'n roll adam adama savunma yapan takımlara karşı kullanılabilecek bir taktik midir?

Sitene ekle
Kapat