Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barış Çiçeği (Spatifilyum) Bakımı

Spatifilyum çiçeği bakımı nasıl yapılır?

32,145
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Bitki Danışmanı

Barış çiçeği bitkisi soğuktan etkilenir mi? Yetiştirileceği ortamın ısı koşulları nasıl olmalı? Barış çiçeği çiçeğinin bakılacağı mekanın ışık koşulları nasıl olmalı? Barış çiçeği doğrudan güneş ışığı görmeli mi? Barış çiçeği bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Sulama hangi yöntemle olmalı? Barış çiçeği bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Bitkinin gelişimi yavaşsa hızlandırmak için suyuna gübre ya da katkı maddesi eklenebilir mi? Barış çiçeği bitkisine has zararlılar nelerdir? Bu zararlılara karşı nasıl önlem alınabilir? Barış çiçeği bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Ne büyüklükte bir barış çiçeği bitkisi için hangi ölçülerde saksı kullanılmalı? Barış çiçeği bitkisinin toprağı ne sıklıkta değiştirilmeli? Toprak değiştirirken nelere dikkat edilmeli? Barış çiçeği bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Bitkinin ve saksının büyüklüğü, ısı koşumlarına göre sulama başına ne kadar su verilmeli? Fazla su verilmesi bitkiye zarar verir mi? Bitkinin yeterli suyu almadığını nasıl anlarız? Bitkiye verilen suyun fazla geldiğini nasıl anlarız?
Barış çiçeği hangi aylarda çiçek açar? Çiçekleri nasıldır? Çiçek yoğunluğu neye göre değişir? Daha çok çiçek açması için neler yapabiliriz? Çiçekleri ne kadar süre kalır? Çiçekler bir süre sonra meyveye mi dönüşür? Bu meyvelerin özellikleri nelerdir? Barış çiçeğini çoğaltmak için hangi yöntemleri kullanabiliriz?

Sitene ekle
Kapat