Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bağırsak Kurtları

Bağırsak kurdunun belirtileri nelerdir?
Bağırsak kurtları nasıl bulaşır? Nasıl korunabiliriz? Tedavi edilmesi şart mı? Tüm bu soruların cevabını videolarla alabilirsiniz. Her parazit bağırsak kurdu olarak mı adlandırılır? Nasıl ortaya çıkar? Nasıl gelişir? Nasıl beslenir? Bağırsak kurtlarının çeşitleri nelerdir? Öpüşme yoluyla bağırsak kurdu bulaşır mı? Ailede bir kişide varsa diğer üyelerde de mutlaka olur mu? Aynı eşyaları kullanmak sakıncalı mı? Yiyecekleri mutlaka pişirmek mi gerekir? Hangi yiyecekler bağırsakta kurt oluşumuna zemin oluşturur? Pişmemiş hamur yemenin sakıncası var mı? Vücudun hangi bölgelerinde kaşıntı olur? Dışkıda görmek mümkün mü? İshal, bulantı ve kusmaya dikkat mi edilmeli? Bebeklerde hangi dönemde bağırsak kurdu görülebilir? Sonuçları daha ciddi mi olur? Gelişme geriliğine neden olabilir mi? Bağışıklık sistemi ile ilgili ne tür sorunlar akla gelmeli? Tuvalet sonrası nelere dikkat edilmeli? Ailede bağırsak kurdu olan varsa diğer kişiler neler yapmalı? Ortak eşya kullanmak yanlış mı? Bağırsak kurtlarından tamamen kurtulmak mümkün mü? Zarar vermeyecek kadar parazit her zaman bağırsakta yaşar mı? Nasıl bir tedavi uygulanmalı? Ne tür ilaçlar tercih edilir? Hangi sıklıkta kullanılır? Tedaviden sonra yeniden kurt görülebilir mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin