Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bağırsak Düğümlenmesi ve Tedavisi

Bağırsak düğümlenmesinin belirtileri nelerdir?
Bağırsağın herhangi bir bölgede tıkanması mekanik denen, bir kitlenin, bağırsağın kendi duvarı üstünde bükülmesi, bağırsağın iç içe girmesi gibi nedenlerden kaynaklanabildiği gibi nörolojik nedenlerden de kaynaklanabilir. Bunun dışında bağırsak çalışmadığı için de görülebilir ki buna genelde yaşlılarda rastlanır. Bebeklerde bağırsak dokusunun iç içe girmesi ile bağırsak düğümlenmesi oluşabilir. Bebeklerde karın şişmesi, kusma, kanlı ishal gibi belirtiler gösteren bağırsak düğümlenmesi rahatsızlığına acil müdahale gerekir. Bağırsak tıkanıklığında bazen beslenmenin de rolü olabilir. Hepsi detaylarla UZMANTV videolarında...
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin