Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ayva Reçeli Tarifi

Ayva reçeli nasıl yapılır?
Ayva reçeli yapmayı öğrenin. Reçel için nasıl ayva seçilmeli? Ayvalar nasıl soyulur, kabukları ne kadar kalın olmalı? Ayvalar nasıl kesilir, parçalar ne büyüklükte olmalı? Ayvalar kararmamaları için nasıl bekletilmeli? Ayva reçeli için gereken malzemeler nelerdir? Ayvalar nasıl hazırlanmış olmalı? Nasıl bir tencere kullanılır? Ayvalar ne kadar suda en kadar süre pişirilmeli, ateşin harı nasıl olmalı? Ayvaların yeterince piştiğini nasıl anlarız? Üzerine neler eklenir, tüm malzemeler ne kadar süre pişirilir? Reçelin piştiği nasıl anlaşılır? Nasıl bir kaba konmalı, ağzı ne zaman kapatılmalı, nasıl saklanmalı? Ayva reçelinde doğru kıvamı tutturmak için ne yapmalıyız? Ayva reçelinin yoğun bir lezzete sahip olması için nasıl pişmesi gerekir? Ayva reçeline ne kadar karanfil konmalı, karanfil kokusu ne kadar yoğun olmalı? Ayva reçelini saklarken nelere dikkat edelim?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin