Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ayak Isıtıcı Kullanımı

Ayak ısıtıcı ayak üşümesine çözüm müdür?

6,075
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Konvektör Isıtıcı Uzmanı

Ayak üşümesinin çok farklı sebepleri olabilir. Her sağlık probleminde olduğu gibi burada da yapılması gereken öncelikle sorunun nedenini tespit ederek tedavisini sağlamaktır. Ancak bazen yaşanan sağlık problemleri yaşam kalitemizi oldukça olumsuz etkiler ve tedavi süresince desteğe ihtiyacımız olabilir. Bazen de yaşanan bu durum herhangi bir sağlık problemine bağlı olmayabilir. 

Ayağı üşüyenler çok iyi bilirler ki üst üste giyilen çoraplar, kalın tabanlı botlar bile çoğunlukla buna bir çare olmaz. Ayaklar soğuk ve ıslak hissedilir. Öyle ki; sanki bir buz kalıbının içinde gibidirler. Özellikle gün boyu oturarak ya da ayakta ve fazla hareket etmeden çalışan kişiler, bunu oldukça sık yaşarlar. Çalışılan ortam hiç ısıtılmıyor veya yetersiz ısınıyor olabilir. Bu durumda herhangi bir ısıtıcıyı bacaklarına oldukça yakın şekilde koyduklarını, hatta ayaklarını ısıtıcıya dayadıklarını görmüş veya aynı durumu pek çok kez siz de yaşamışsınızdır.

İşte böyle durumlarda doğrudan bu amaca yönelik tasarlanmış akıllı bir ürün size konforlu ve güvenli bir çözüm sunar. Ayaklarınızın üşümesinden kaynaklanabilecek olası sağlık problemlerinin oluşmasını da kesinlikle engeller. Ayak ısıtıcı, ayak üşümesi eğer bir sağlık probleminden kaynaklanıyorsa, tedavi sürecinde yaşam kalitenizi arttırır, süreci daha rahat geçirmenizi sağlar. 

Herhangi bir sağlık probleminden kaynaklanan ayak üşümelerinde, ayak ısıtıcı kullanmaya karar verdiğinizde, öncelikle bu konuda tedavinizi üstlenen uzmana bilgi vermeniz ve onayını almanız doğru olacaktır.

Vigo ayak Isıtıcı ayakkabı ve botla kullanılabilir

Eğer ayak ısıtıcının ısıtma kapasitesi yeterliyse elbette ayakkabı veya botla kullanılabilir ve ayaklarınız kolaylıkla ısınır. Ancak ayak ısıtıcılar konusunda küçük bir araştırma yaptığınızda göreceksiniz ki piyasada bulunan pek çok ayak ısıtıcı maksimum 100 watt güce sahiptir, hatta çoğunlukla ısıtma güçleri 50 watt civarındadır.

Bir elektrikli ısıtıcının sahip olduğu watt gücü, o ürünün ısıtma gücünü gösterir. Yani ısıtıcının watt gücü yükseldikçe ısıtma gücü de artar. Isıtıcı seçerken, ısıtacağınız alan ve ısıtıcıdan beklentinize göre watt gücü tercihinizi belirlemeniz gerekir. Eğer ısıtıcıdan beklentilerinizi doğru şekilde belirleyemez ve ısıtma yani watt gücü gerekenden daha düşük bir ürün seçerseniz, verimli şekilde ısınamazsınız. Ürünü daha uzun süreler çalıştırmak zorunda kalacağınızdan, enerji tasarrufu yapmanız da mümkün olmaz. Bu, genel olarak ısıtıcı seçimlerinde kesinlikle dikkate alınması gereken bir noktadır.

Söz konusu olan bir ayak ısıtıcı seçimi ise bu durumda sormanız gereken ilk soru bu ısıtıcıyı nerede kullanacağınızdır. Yani ayak ısıtıcıdan beklentinizi en doğru şekilde belirlemeniz gerekir. Eğer iş ortamında kullanılacaksa, bu durumda elbette çıplak ayak veya çorapla kullanamayacağınız için ürünün ısıtma yani watt gücünün yüksek olması gerekir. Doğru seçim yaparsanız, ayak ısıtıcıyı kullanırken ayağınızda kalın tabanlı bir bot ya da topuklu bir ayakkabı dahi olsa verimli bir ısınma sağlarsınız. Üstelik özellikle bu amaç için tasarlanmış bir ürün, ayaklarınızı ısıtırken ayakkabı veya botunuza zarar da vermez.

Vigo ayak Isıtıcı kullanmanın avantajları

Vigo ayak ısıtıcılar sadece bu akıllı cihazların sahip olduğu varlık algılama sistemine sahiptir. Yani cihaz, üst yüzeyine gelen baskı ile otomatik olarak devreye girip çıkarak kullanım kolaylığı ve enerji tasarrufu sağlar.

Varlık algılama sistemi ile maksimum enerji tasarrufu ve maksimum kullanım konforu sunar. Vigo ayak ısıtıcılar tamamen kullanıcı dostu akıllı ürünlerdir.

Varlık algılama özelliği sayesinde ısıtıcınızı açık unutmak gibi bir endişeniz olmaz. 

Vigo ayak ısıtıcılar, gereksiz enerji sarfiyatını kesin olarak engeller.

Fanlı model, varlık algılama sistemine ilave olarak sahip olduğu fan özelliği ile de dünyadaki ilk ve tek fanlı ayak ısıtıcıdır.

Vigo ayak ısıtıcılar, yüksek ısıtma gücüne sahiptir, ayakkabı veya botla kullanılabilirler ve ayaklarınız kolaylıkla ısınır.

Çalışma ortamında ayağınız üşüyorsa bu kesinlikle çalışma veriminizi etkiler. Ayaklarınız ısındığında çok daha huzurlu ve verimli şekilde çalışırsınız.

Eğer bir sağlık probleminden dolayı ayaklarınız üşüyorsa tedavi sürecinde yaşam kalitenizi yükseltir.

Ayak üşümesinden kaynaklanabilecek farklı sağlık sorunlarının oluşmasını engeller.

Ayaklarımızı ısıtmakta zorlandığımız soğuk kış günlerinde pek çoğumuzun yaşadığı sık tuvalete gitme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Genel ısıtmanın olmadığı veya yetersiz kaldığı alanlarda çalışanlar için alt yapı yatırımı gerekmeksizin çok daha konforlu bir ortamda çalışmalarına olanak sağlar.

Özelliklerde kadınların sıkça yaşadığı karın ağrıları vb. sağlık sorunlarında önleyicidir.

Ortamı ısıtmanın mümkün olmadığı durumlarda kişisel bir ısınma ve ekonomi sağlar.

Vigo ayak ısıtıcılar hiçbir alt yapı gerektirmeksizin pratik ve konforlu ısınma imkanı sunar.

Vigo ayak ısıtıcılar ile elektrik tasarrufu

Vigo ayak ısıtıcılar, tamamen kişisel ısınma keyfi sağlamayı ve enerjinin gereksiz yere kullanımını önlemeyi hedefleyen ürünlerdir. Ortamı ısıtmaksızın minimum enerji sarfiyatıyla kişisel bir ısınma sağlamayı amaçlar.

Vigo ayak ısıtıcılar, genel ısıtmanın mümkün olmadığı alanlarda, alt yapı gerektirmeksizin kişisel bir ısınma sağlamak için üretilmişlerdir. Bunu en iyi şekilde yaparken enerjiyi de %100 verimlilikte kullanan akıllı ısıtıcılardır. 

Ayak ısıtıcınızı açık unutmak gibi bir endişeniz olmaz. 

Yüksek ısıtma gücüne sahip olduklarından ortamı ısıtma gereği duymadan bedeni ısıtarak, hem kişisel bir ısınma konforu hem de yüksek düzeyde enerji tasarrufunu bir arada sunarlar.

Vigo ayak ısıtıcılar farklı güç kademelerinde çalıştırılabilir. Ürünler ilk açılışta Turbo modunda kesintisiz çalıştırılarak hızlı bir ısıtma sağlamayı, daha sonra düşük güçte çalışmaya devam ederek, ısınma konforunu olabilecek en düşük enerji sarfiyatıyla devam ettirme imkanı sunar.

Birçok kullanıcı, özellikle çalışma ortamlarında gün sonunda ayak ısıtıcılarını kapatmayı unutabiliyor.  Veya gün içerisinde sabit olarak aynı yerde durmadıklarından enerji kayıpları yaşanıyor. Vigo ayak ısıtıcılar, varlık algılama sistemi ile bu sorunu ortadan kaldırır. Cihaz, üst yüzeyine gelen baskı ile otomatik olarak devreye girip çıkarak kullanım kolaylığı ve enerji tasarrufu sağlar. Varlık algılama özelliği sayesinde ısıtıcınızı açık unutmak gibi bir endişeniz de olmaz.

Vigo ayak ısıtıcılar akıllı cihazlardır. Bu sayede son derece yüksek oranda enerji verimliliği sağlarlar. Yani bu akıllı ayak ısıtıcılar, üzerlerine ayaklarınızı koyduğunuzda çalışmaya başlar, siz ayağınızı üzerinden çektikten sonra durur.

Fanlı model, temas kesildikten 10 dakika sonra bekleme moduna geçer. Çok düşük bir güçte sadece yüzey sıcaklığını muhafaza edecek şekilde çalışır. 4 saat süresince temas olmazsa enerji çekişini durdurur. Bekleme modunun amacı ısıtıcının hemen soğumaması ve tekrar temas sağlandığında gecikme olmadan ısıtma işlemine devam edebilmesidir. Bekleme modunda fan çalışmaz, sadece ısıtıcının temas yüzeyi ısınır.

Fansız model ise temas kesildikten sonra 1 saat boyunca ayarlanan kademede çalışır, tekrar temas olmazsa enerji çekişini durdurur.

Her iki ayak ısıtıcı da, eğer kapama tuşundan kapanmadıysa, ayaklarınızı üzerine koyduğunuzda son ayarlanan kademeden çalışmaya devam eder.

Vigo ayak ısıtıcılar kişisel bir ısınma, yüksek konfor, güvenlik ve minimum enerji sarfiyatı için tasarlanmışlardır.

Vigo ayak ısıtıcı model ve özellikleri

Vigo 2 farklı modelde ayak ısıtıcıyı kullanıma sunmuştur. Bunlardan biri 750 watt ısıtma gücüne sahip fanlı bir üründür. Diğeri ise 300 watt ısıtma gücüne sahip fansız bir üründür.

Vigo fanlı ayak ısıtıcı, bir diğer deyişle masa altı ısıtıcı olarak da adlandırılabilir. Fanı ile hızlı bir şekilde bacakları ve bedeni ısıtır. Oturarak ayakları üzerine koyacak şekilde kullanmak üzere tasarlanmış, eğimli bir üst yüzeye sahiptir. 4 farklı kademede ve ayrıca Turbo modunda çalıştırılabilir. 

Fansız model ise hem oturup üzerine ayaklarınızı koyabilmeye hem de üzerinde ayakta durmaya olanak verecek şekilde düz yüzeyli bir tasarıma sahiptir. 2 kademede ve ayrıca Turbo modunda çalıştırılabilir. Ağır yük ve darbelere karşı ekstra güçlendirilmiş bir gövdeye sahiptir. Bu sayede hiçbir ısıtmanın olmadığı ofis dışındaki çalışma ortamlarında da, çalışanların en az enerji sarfiyatıyla ısınmalarına olanak verir. 

Vigo ayak ısıtıcılar farklı güç kademelerinde çalıştırılabilir. Ürünler ilk açılışta turbo modunda kesintisiz çalıştırılarak hızlı bir ısıtma sağlamayı, daha sonra düşük güçte çalışmaya devam ederek, ısınma konforunu olabilecek en düşük enerji sarfiyatıyla devam ettirmeyi amaçlar. Her iki ayak ısıtıcı da uzaktan kumanda edilebilen akıllı elektrikli ısıtıcılardır.

Vigo ayak ısıtıcılar, tamamen kişisel ısınma keyfi sağlamayı ve enerjinin gereksiz yere kullanımını önlemeyi hedefleyen ürünlerdir. Ayakları ısıtmakla kalmaz tüm bedeni ısıtırlar. Yani ortamı ısıtmaksızın, minimum enerji sarfiyatıyla bedensel bir ısınma sağlarlar.

Vigo ayak ısıtıcıların, Turbo Timer Mod'da kesintisiz çalıştırılması da mümkündür. Ortamın ve cihaz yüzeyinin daha çabuk ısıtılmasının istenildiği durumlarda doğrudan uzaktan kumanda üzerindeki Turbo Timer tuşuna basarak, Turbo Timer moduna geçirilir. Bu modda varlık algılama devre dışı kalır. Böylece, üzerlerine temas edilmese de, fanlı model 4 saat, fansız model ise 8 saat boyunca maksimum güçte kesintisiz olarak çalışır. Sürelerin sonunda Turbo Timer modu sonlanır. Varlık algılama tekrar aktif hale gelir.

Ayak ısıtıcıları Turbo Timer modunda kullanabilmek için hazır konumu da dahil hangi modda olursa olsun uzaktan kumandasının Turbo Timer tuşuna basmak yeterli olacaktır. Turbo Timer modu sadece kumanda üzerindeki Turbo Timer tuşu ile aktif hale getirilebilir. Turbo Timer Moddan çıkmak için tekrar Turbo Timer tuşuna basılır, kumanda eksi tuşuyla kademe azaltılır veya power tuşuyla cihaz kapatılır.

Vigo ayak ısıtıcılar, güvenlik özelliklerine sahip akıllı elektrikli ısıtıcılardır. Ürünlerde aşırı ısınma, devrilme ve su sıçramalarına karşı koruma emniyeti bulunur. Aynı zamanda sessizdirler. Zararlı ısı ve ışık yaymazlar.

Vigo ayak ısıtıcılar, aşırı ısınma durumlarında kendini kapatarak yangın riskini yok eder. Ürün havuz ve duş kenarında kullanıma uygun olmamakla beraber su sıçrama emniyetine sahiptir ve olası kazalarda riski bu anlamda en aza indirmiştir. Diğer elektrikli ısıtıcılara kıyasla sahip oldukları tasarım ve güvenlik özellikleri ile Vigo ayak ısıtıcılar çok daha konforlu ve güvenli bir kullanıma sahiptir.

Vigo ayak ısıtıcılar, kutusundan çıkartılır, fişe takıp kullanılır, montaj ya da altyapı yatırımı gerektirmez. Kullanımı basit ve oldukça pratik ürünlerdir. Isınma sistemini değiştirmek veya ek ısınma sistemi almak isteyen kişiler için ekstra masraf sorunu ortadan kalkar.

Vigo ayak ısıtıcılar %%100 yerli üretimdir. Yerli üretim olmasının en önemli faydası yedek parça ihtiyacı olduğunda rahatlıkla temin edilebilmesidir. Aynı zamanda servis hizmeti ve müşteri destek hattı bulunmaktadır.

Ayak ısıtıcı seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Elbette elektrikli bir ürün olmasından dolayı öncelikle güvenli olmasına dikkat edilmeli.

Ürünün ısıtma gücüne ve kullanıcısına sağlayacağı konfora da dikkat edilmeli. 

Kumandalı olup olmaması, sahip olduğu tasarım, malzeme kalitesi ve kullanım kolaylıkları konfor sağlar.

Ayak ısıtıcının ebatları da seçiminizde önemlidir. Ürünün sahip olduğu ısıtma alanının büyüklüğü, ısıtma gücünün de daha iyi olacağını gösterir.

Üst yüzeyinin kaymamasına ve kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmelidir. 

Kullanım şekline göre ayakların duruşuna uygun bir tasarıma sahip olması rahat bir kullanım sağlar. 

Akıllı bir ısıtıcı olması kullanımda daha fazla konfor ve güvenlik sağlayacaktır. Ürünü açık unutma, yeterli düzeyde ısınamama veya gereksiz enerji kullanımı bu sayede kolayca önlenir.

Farklı güç kademelerine sahip olması yine hem verimli bir ısınma hem de gereksiz enerji sarfiyatını engeller. 

Ayak Isıtıcı ısıtıcı seçerken ürün kalitesi öncelikle dikkate alınmalıdır. 

Ürünün kullanımının basit ve anlaşılır olması önemlidir.

Herhangi bir sorun durumunda ulaşabileceğiniz bir servis veya müşteri hizmetleri imkanının olması avantaj sağlar.

Yerli üretim olması, kolay ulaşılabilir yedek parça ve müşteri destek hizmeti bulunması önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat