Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ayak Bileği Burkulmaları

Ayak bileği burkulması nedir?
Ayak burkulması yalnızca sporcuların sorunu değil. Her an başınıza gelebilecek burkulmalarda ne yapacağınızı UZMANTV'de izleyin. Burkulma çeşitleri nelerdir? Tekrarlayan burkulmalar nasıl engellenir? Tümü bir tık uzağınızda. Kemikler mi kaslar mı zarar görür? Neden bazen ters hareketlerde bile burkulmaz? Hangi sıklıkta burkulma yaşanır? Burkulmalar nasıl sınıflandırılır? Ligament nedir? Ligament nasıl yırtılır? Ne kadar acı duyulur? Hangi derecede burkulma için ne tür müdahale gerekir? Sıcak veya soğuk kompres yapmak doğru mu? Şişme durumunda ne yapılmalı? Sürekli istirahat hangi durumlarda şarttır? Spor yapanlar nelere dikkat etmeli? Doğru ayakkabı nasıl olmalı? Bileği güçlendirmek işe yarar mı? Burkulma nasıl kronik hale gelir? Tam iyileşmeden yürümek veya spor yapmanın ne tür sakıncaları var? Cerrahi müdahale ne zaman gerekir? Artroskopi ve rekonstrüksiyon nedir? Rehabilitasyon ile hangi burkulmalar tedavi edilebilir?
Etiket:
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin