Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arpacık ve Tedavisi

Gözünde arpacık çıkanlar evde ne yapabilir?
Arpacık hakkında merak ettikleriniz UZMANTV'de. Ağırlıklı olarak vücut direncinin düştüğü zamanlarda göz ve göz çevresinde çıkan arpacığın tedavisinden, gözünde arpacık çıkanların evde yapabileceği şeylere kadar her şey videolarla anlatılıyor. İzleyin, arpacık nedir, gözünde sık sık arpacık çıkanların günlük hayatında dikkat etmesi gerekenler nelerdir, uzmanından öğrenin. Arpacık gözün hangi bölgelerinde çıkabilir? İç ve dış arpacık nedir? Gözü nasıl etkiler? Arpacık çıkan göz neden şişer? Arpacık mikrobik midir? Temiz olmayan ortamlarda daha sık mı görülür? Arpacığı önlemenin yolu var mı? Arpacık kaç gün süren bir iltihaptır? Mutlaka tıbbi müdahale gerektirir mi? Hiç dokunmaz ve ilaç bile almazsak ne kadar süre sonra geçer? İltihap vücuttan tamamen atılabilir mi? Sıcak kompres iyi gelir mi? Kirpik koparılırsa daha çabuk mu iyileşir? Temizliğini nasıl sağlarız? Göze sarımsak vb. bastırmak işe yarar mı? Arpacık için evde yapılanlar işe yaramazsa ne yapılmalı? Ne zaman doktora gitmeliyiz? Arpacık için ilaç, antibiyotik, damla vb. kullanılır mı? Hangi durumlarda cerrahi müdahale gerekebilir? Gözü ovuşturmak iltihabı yayabilir mi? Hijyen neden önemli? Arpacık için ne zaman doktora gideceğimize nasıl karar vermeliyiz? Arpacık sık tekrarlanıyorsa bünyemizle ilgili hangi problemlerden şüphelenmeliyiz? Başka göz problemlerine neden olabilir mi? Kontrol ve testler yaptırmalı mıyız?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin