Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arazi Aracı Nasıl Kullanılır

Karlı zeminlerde off-road araç kullanırken hangi noktalara dikkat edilir?
Off-road yaparken yolu incelemek gerekir mi? Öndeki araçlarla mesafe ne olmalı? Hangi vitesle çıkmak doğru? Arazi vitesi ne zaman kullanılır? Zemine göre hız nasıl ayarlanır? Hangi vitesle inmek doğru? Frenleri kullanmak sakıncalı mı? Araç kaymaya başlarsa ne yapmak gerekir? Frenler kilitlenirse ne yapmak gerekir? Su geçişlerinde hızımız ne olmalı? Egzozla ilgili ne tür problemler yaşanabilir? Su geçişlerinde durmak sakıncalı mıdır? Duraklamak çamura saplanmaya neden olur mu? Çamura saplanırsak aracı vinç yardımıyla nasıl kurtarırız? Vinç yoksa hangi yöntemleri kullanabiliriz? Hızımızı nasıl ayarlarız? Lastik izlerini takip etmek doğru mu? Direksiyonu nasıl tutmak gerekir? Lastik basınçlarını indirmek tutuşu arttırır mı? Karlı zeminlerde nasıl fren yapmalı? Motor freni nedir, ne zaman kullanılabilir? Arazi araçlarında kar zinciri tüm tekerleklere mi takılmalı? Kalkışlarda ne kadar gaz vermek doğru?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin