Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Araç Kullanmanın Püf Noktaları

Araçla dik yokuş çıkarken nelere dikkat edilmeli?
Aracınızı kullanırken dikkat etmeniz gerekenler... Yokuş inerken frenleri nasıl kullanmalıyız? Dik yokuşları hangi viteste inmeliyiz? Dik yokuşta aracı boş vitese atmak neden sakıncalıdır? Dik yokuşa hızlı girersek daha mı rahat tırmanırız? Dik yokuşları hangi vitesle çıkalım? Aracın yokuşta kesilmemesi için hızımızı nasıl ayarlayalım? Yokuş çıkarken vites atılır mı? Araçlar daima viteste mi kullanılmalı? Yokuş inerken vs. vitesi boşa atmak sürüş güvenliğini nasıl etkiler? Motor freni nedir? Motor freni nasıl yapılır? Hangi durumlarda normal frenlemeden daha güvenli olabilir? Karlı ya da kaygan yollarda fren yerine vites küçülterek hızımızı düşürmemiz daha mı güvenlidir? Motor freni nasıl yapılır? Motor freni yaparken nelere dikkat edelim?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin