Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Apandisit Belirtileri

Apandisitin belirtileri nelerdir?
Apandisit bölgesindeki ağrıları hafife almayın. Apandisit nedir bilmiyorsanız apandisit ile ilgili sorularınızın cevapları UZMANTV'de... Karın ağrısı ile karıştırılan apandisit ağrılarının belirtilerini öğrenin. Apandisit kimlerde görülür? Apandisitin beslenme biçimi ile ilgisi var mıdır? Apandisit belirtileri ile karşılaştığımızda ne yapmalıyız? İzleyin, sağlığınızı riske atmayın. Apandis organı nerededir? Apandis, vücut savunma sisteminin bir parçası mı? İşlevinin tam olarak bilinmediği doğru mu? Apandisit nasıl bir rahatsızlıktır? Apandisitin görülme sıklığı yaşa göre değişir mi? Apandisit hangi yaş aralığında daha çok görülür? Apandisit bebeklerde ve yaşlılarda hangi oranda görülür? Ortaya çıkma olasılığı cinsiyetler arasında farklılık gösterir mi? Az ya da çok su içmek ile alakası var mı? Çilek ya da farklı yiyecekler apandisiti tetikleyebilir mi? Hastada ilk olarak hangi şikayetler oluşur? Ağrı tam olarak karnın hangi kısmında meydana gelir? Ağrı her zaman aynı bölgede mi kalır? Ne kadar süre sonra ağrı karnın sağ alt bölgesine yerleşir? Karın ağrısı dışında iştahsızlık, bulantı, kusma, ateş ya da herhangi başka bir belirti görülür mü? Her karın ağrısı apandisit midir? Apandisit ağrısına benzer bir karın ağrısı başka bir hastalığın belirtisi olabilir mi? Hangi hastalıklar apandisitle karışabilir? Hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerekir mi? Evde yapabileceğimiz neler var? Sıcak koymak ya da ağrı kesici almak doğru mu?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin