Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne Karnında Bebek Ölümleri

Hangi durumlarda bebek anne karnında ölür?
Anne adaylarının en büyük korkularından biri olan anne karnında bebek ölümleri ile ilgili tüm sorularınızın cevabı UZMANTV'de. Op. Dr. Kağan Kocatepe sizler için annenin bebeğini karnında nasıl hissedebileceğini, hangi durumların tehlike oluşturduğunu ve anne karnında ölüm gerçekleşirse nelerin yapılması gerektiğini anlatıyor. İzleyin, bebeğin anneyi zehirleyebileceği durumları, ölü doğumun sonraki gebeliklerde nasıl bir risk oluşturduğunu öğrenin. Anne karnında bebek neden ölür? Anne karnında bebek nasıl ölür? Anneye bağlı nedenler nelerdir? Bebeğe ve plasentaya bağlı nedenler nelerdir? Anne adayında hangi rahatsızlıkların olması ölü doğum riskini artırır? Ölü doğum riski yaşa bağlı olarak artar mı? Çoğul gebeliklerde ölü doğum olasılığı daha mı fazladır? Kordon kazası nedir? Kordon nasıl dolanır? Kordonun dolanması tehlikeli mi? Kordon dolanması düzeltilebilir mi? Kordon dolanması hangi durumlarda tehlikelidir? Bebeğe bağlı nedenler nelerdir? Kordon kazası anneye bağlı hangi nedenlerle ortaya çıkabilir? Bebeğin anne karnında öldüğü nasıl anlaşılır? Hangi belirtiler görüldüğünde hemen doktora başvurmak gerekir? Anneye nasıl doğum yaptırılır? Bebek sezaryenle alınabilir mi? Anne karnında öldüğü geç fark edilirse ne olur? Ne gibi ileri tetkikler yaptırılır? Ölü doğum yapan biri sonraki gebeliklerde risk altında mıdır? Ne gibi önlemler alınabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin