Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anjin Tedavisi

Boğaz iltihabı geçirenler nelere dikkat etmeli?
Anjin hastalığının tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler... Anjin belirtileri başka hangi hastalıklarla karıştırılabilir? Ateş çıkmadan anjin teşhisi konabilir mi? Hasta nasıl muayene edilir, hangi testler istenebilir? Anjin tedavisi ne kadar sürer? Hangi tedavi yöntemleri uygulanır? Vakanın ilerlemişlik düzeyine göre ne tür ilaçlar kullanılabilir? Anjinde kaç gün, ne şekilde istirahat gereklidir? Anjin tedavisi süresince evde nelere dikkat edilmeli? Beslenme nasıl olmalı? Ne tür yiyecek ve içecekler iyileşmeyi hızlandırır, hangi beslenme alışkanlıklarından kaçınmalı? Hangi zararlı maddeleri vücuda almak anjini ilerletir? Anjin hastalığı sırasında açık hava ile temasta nelere dikkat edilmeli? Giyim, uyku pozisyonu vb. günlük yaşamda nelere dikkat edilmeli, anjinli hasta kendisini nasıl korumalı? Anjinde boğazı ne tür ilaçlarla çalkalamak fayda eder? İlaç yoksa evde yapılabilecek hangi karışımlarla boğaz gargarası yapılabilir? Hangi bitki çayları boğazdaki iltihabı azaltabilir? Boğaz pastilleri işe yarar mı? Ağrılı boğaz iltihaplarında bol su içmenin faydası var mı? Su ve diğer sıvılar hangi sıcaklıkta içilmeli? Anjinde hangi durumda bademcikleri aldırmak gerekir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin