Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Alzheimer Belirtileri

Alzheimer hastalığının ilk evrelerinde hangi belirtiler yaşanır?
Alzheimer'ı erken teşhis etmek çok önemli. Ufak unutkanlıklarla karıştırılmaması gereken alzheimer, önce ifade bozuklukları ile başlıyor. Alzheimer hastaları çoğunlukla yakın geçmişi unuyor, yıllar öncesine dair anıları ise tıpkı bugün gibi yaşıyor. Ailesinde daha öncesinde Alzheimer olan kişilerde daha sık görülen bu hastalıkta hangi belirtilere dikkat edilmeli? Alzheimer nasıl ilerler? Videolarla öğrenin. Unutkanlık hangi düzeydedir? Günlük yaşama ne tür olumsuz etkileri olabilir? İlk evrelerde iştah açılır mı? Hastanın ruh halinde değişimler olur mu? Hasta orta dönemde hangi işleri kendi başına yapamaz? Duygusal dünyası nasıl değişir? İlişkilerinde inişler ve çıkışlar olur mu? Konuşmada güçlük bu evrede mi başlar? İlerleyen aşamalarda hangi tıbbi sorunlar yaşanmaya başlanır? Hastadaki bitkinlik hangi düzeydedir? Artık hangi işleri kendi başına yapamaz? Alzheimer genelde hangi hastalıklarla karıştırılır? Unutkanlık hangi düzeyden sonra ciddiye alınmalı? Fiziksel sorunlar ile Alzheimer ilişkisi nasıl kurulabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin