Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Akdeniz Anemisi ve Tedavisi

Akdeniz anemisinin belirtileri nelerdir?
Bir kan hastalığı olan talasemi yani Akdeniz anemisi, hastası olan kişiye hayat boyu eşlik eden ancak kontrol altına alınabilecek hastalıklardan. Çocukluk çağında ortaya çıkan Akdeniz anemisi nasıl bir hastalık, daha çok kimlerde görülür merak ediyorsanız, izleyin. Akdeniz anemisinin belirtileri neler, nasıl tedavi edilir; kesin tedavisi mümkün mü? Tüm sorularınızın cevabı UZMANTV'de, videolarla! Akdeniz anemisi hangi yaş aralığında görülür? Neden olur? Kaç çeşidi var? Belirtiler ne zaman görülmeye başlanır? En önemli belirtileri neler? Akdeniz anemisini demir eksikliği anemisinden ayıran belirtiler neler? Akdeniz anemisinde taşıyıcılık nedir? Anne ve babanın ikisi de taşıyıcı olabilir mi? Akdeniz anemisi çocuğa kimden geçer? Anne taşıyıcı ise çocukta Akdeniz anemisi görülme olasılığı nedir? Anne ve babanın her ikisi de taşıyıcı ise çocukta Akdeniz anemisi görülme olasılığı nedir? Akdeniz anemisi tedavi edilmezse ne olur? Hangi durumlarda hastalık tehlikeli boyutlara ulaşır? Akdeniz anemisinin tedavisi var mı? Akdeniz anemisinde uygulanan tedavi yöntemleri neler? Tedavi sürecinde hangi branşlardan hekimler bulunmalı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin