Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Adli Tıp Sırları

Nelerden DNA testi yapılabilir?
Delil nasıl toplanır? DNA testi nasıl yapılır? Parmak izi nasıl alınır? Olay yeri inceleme ekiplerinin nasıl çalıştığını videolarla öğrenin. Atış mesafenin tespiti için yaranın hangi özelliklerine bakılır? Yaranın derinliği, çevresi ve biçimi nasıl olur? Kurşunun hangi yönden geldiği nasıl tespit edilir? Suç mahalline giden görevliler ilk olarak nelere bakar? Banyo ve tuvalette hangi izler bulunabilir? Oturma odalarında, koltuk ve halı üstlerinde delil olarak kullanılabilecek kişisel ne tür şeyler olabilir? Parmak izi almak için hangi yöntemler kullanılır? Parmak izlerinin olabileceği yüzeyler nasıl tespit edilir? Evdeki malzemelerle parmak izi almanın yolu var mı? Parmak izleri hangi yüzeylere daha kolay yapışıyor? Hangi yüzeylerde parmak izi çıkmaz? Amonyakla parmak izi alınmasını engellemek mümkün mü? Filmlerde gördüğümüz barut izi efsanesi gerçek mi? Hangi sıvı ile barut izi görünür hale getirilir? Barut izi ne kadar süre elde kalır? Saç teli, tırnaktan DNA testi yapılır mı? Giysiler veya kişinin dokunduğu hangi nesnelerden doku örneği alınabilir? Alkol testi alkol alındıktan sonra en geç ne zaman yapılmalı? Üflemeli cihazlarla aynı sonucu mu verir? Arada yenen ve içilen şeyler testin sonucunu etkiler mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin