Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Adım Adım Karikatür (İnsanlar)

Adım adım bir erkek karikatürü nasıl çizilir?
Adım adım insan karikatürü çizmek, tüm ifadeleri rahatça yüzlerine yerleştirebilmek için UZMANTV'de Kamil Yavuz'u izleyin. Çizmeye önce nereden başlanır? Eskizi nasıl yapılır? Kafa, vücut, bacak oranı nasıldır? Figür çizerken nelere dikkat edilmelidir? Kadın figürü çizmeye nereden başlanır? Eskizi nasıl yapılır? Kafa, vücut, bacak oranı nasıldır? Kadın figürü çizerken vücutta hangi bölümlere dikkat edilmelidir? Yüz bölümünde oranlama nasıl yapılır? Burun nereye oturtulur? Gözler, ağız nasıl çizilir? İfade verirken ağız, gözler nasıl kullanılır? Örneğin, şaşkın, üzgün, korkmuş, mutlu bir ifade nasıl verilir? Hareket verirken eskiz nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmelidir? Örneğin, koşan adam, tokalaşan adam, sevgilisine bağıran kadın nasıl çizilir? Kameranın yeri gibi düşünürsek, figüre alttan bakarak, üstten bakarak nasıl çizilir? Nelere dikkat edilmelidir? Akıldan mı çizilmeli yoksa fotoğraf vb.'den yardım mı alınmalı?
Etiket:
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin