Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Adet Görememe Sorunu (Amenore)

Adet görememe sorununun nedenleri nelerdir?
Âdet görmeme sendromu hakkında merak ettikleriniz... Âdet görememe ne demektir? Kaç yaşından itibaren bu teşhis konabilir? Ne kadar süre regl olunmazsa sorun olduğu söylenebilir? Âdet görememenin ortaya çıkmasında genetik ve çevresel faktörlerin etki oranları nedir? Amenorenin tedavisi var mıdır? Tekrarlayabilir mi? Hangi organlardaki bozukluk âdet görememe sebebi olabilir? Gebelik varsa ne yapılır? Hangi organlara bakılır? Hangi testler yapılır? Âdet görememenin teşhisi ne kadar sürer? Âdet görememe sorunu yaşamamak için nasıl önlem alınabilir? Âdet görememe tedavisi olan kadınlar tedavi sürecinde günlük hayatlarında nelere dikkat etmeli? Kürtaj sonrası rahimde hangi sorunlar âdet görememeye yol açabilir? Kürtaj sonrası regl olmama sorunu kalıcı mıdır? Hangi psikolojik durumlar âdet görememeye neden olabilir? Psikolojik kaynaklı âdet görememe kendiliğinden geçer mi, tedavi edilmesi gerekir mi? Âdet görememenin kesin tedavisi var mı? Farklı nedenlere göre hangi farklı tedavi yöntemleri vardır? Ne tür ilaçlar kullanılabilir? Âdet görememe tedavisinde cerrahi operasyon gerektiren durumlar var mı? Tedavi süreci ne kadar sürer?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin