Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Açelya Bakımı

Açelya çiçeği ne kadar ışık ister?
Açelya çiçeği ve bakımı hakkında merak ettikleriniz... Açelyanın cinsi nedir? Hangi renkleri vardır? Açelyalar ne kadar çiçek verir? Hangi aylarda çiçek açar? Açelyanın ömrü ne kadardır? Bakımı zor mudur? Açelyalar güneşi mi gölgeyi mi sever? Ne kadar ışık olan bir ortamda tutmalı, direkt ışık mı dolaylı ışık mı almalı? Odanın neresine koymak uygun olabilir? Açelya için en uygun oda sıcaklığı kış ve yaz için nedir? Açelya hangi tür toprakları sever? Açelya için toprak alırken nelere dikkat edelim? Toprağı ne sıklıkla, ne tür gübre ile gübrelenmeli? Açelyaların toprağı hangi sıklıkta değiştirilmeli? Açelyayı sularken nelere dikkat etmek gerekir? Yazın ve kışın farklı mı sulanmalı? Sulama periyodik mi yoksa açelyanın dibi kurudukça mı yapılmalı? Sulama ne şekilde yapılmalı? Açelyanın yaprağında su kalması çiçeğe zarar verir mi? Her sulamada su miktarı aynı mı farklı mı olmalı? Açelyayı ne tür bir saksıda yetiştirmek gerekir? Toprak saksılar açelya için daha mı iyidir? Açelya çiçeği hangi yöntemle çoğaltılabilir? Saptan mı koparılır, kökten mi ayrıştırılır? Çiçeğin zarar görmemesi için kökü ayırırken neye dikkat etmeliyiz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin