Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

ACell + PRP ile Saç Tedavisi

ACell + PRP nedir?

2,869
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Medikal Estetik Hekim

Acell + PRP tüm saç sorunlarının tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen, hücreler arası bağlantıyı sağlayan ekstraselüler matriks, vitaminler, ilaç ve PRP kombinasyonundan oluşan özel bir formüldür.
 
Ekstraselüler matriks, hücreleri bir araya getiren "süper bilgi otoyolu" gibi çalışan ve kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden doku üretimini tetikleyen bir materyaldir. ACell + PRP, ABD'nin en önemli onay merkezi FDA tarafından plastik ve rekonstrüktif cerrahide güvenle kullanımı için, 510K özel sertifikası ile onaylanmıştır. Bu da etkin ve güvenilirdir anlamına gelir. ABD'de 1999 yılından bu yana yara, yanık ve organ kopmalarında kullanılan bu formül, 2008 yılından bu yana da saç tedavilerinde kullanılmaktadır.
 
ACell + PRP, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. Ayrıca bu formül sayesinde var olan saçların kalitesi de artarak ileride dökülmesi belirli ölçüde engelleniyor. Saçkıran gibi saç hastalığı olanlarda tedaviye büyük oranda fayda sağlayarak saçlanma meydana geliyor. Saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi hem de saç ekimi esnasında yara iyileştirici ve saç ekiminin başarısını arttıran bir tedavi.

Acell + PRP uygulamasının faydaları

Birçok kişi saç dökülme problemi yaşıyor. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroit hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor.
 
ACell + PRP, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. Ayrıca bu formül sayesinde var olan saçların kalitesi de artarak ileride dökülmesi belirli ölçüde engelleniyor. Saçkıran gibi saç hastalığı olanlarda tedaviye büyük oranda fayda sağlayarak saçlanma meydana geliyor.
 
Tüm bunlara ek olarak, ACell + PRP, saç ekimi için hem hazırlık uygulaması hem de saç ekimi esnasında yara iyileştirici ve saç ekiminin başarısını arttıran bir tedavidir.

ACell + PRP'nin geçmişine baktığımız zaman ABD'de 1999 yılından bu yana yara, yanık ve organ kopmalarında kullanılan bu formül, 2008 yılından bu yana da saç tedavilerinde kullanılmaktadır. İçeriği FDA tarafından plastik ve rekonstrüktif cerrahide güvenle kullanımı için, 510K özel sertifikası ile de onaylanmıştır. Bu onay etkin ve güvenilir olduğunu da kanıtlar.

Ayrica, ABD'de kullanılan bu uygulamanın ana içeriğinde herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.

Acell + PRP ile saç ekimi uygulaması

ACell + PRP uygulaması için öncelikle kendi kanınızdan elde edilen PRP, vitaminler ve özel ilaçlar ile karıştırılarak bir solüsyon elde ediliyor. Bununla kanda var olan inaktif kök hücre ve büyüme faktörlerini de aktive ederek iyileşme ve doku üretimini hızlandırmak amaçlanıyor. Toplam bir saat süren uygulama, enjeksiyon ve "microneedle" cihazı ile yalnızca tek bir seans uygulanıyor.
 
Uygulanacak bölgeye lokal anestezi yapılarak işlem ağrısız hale getiriliyor. Eğer kişide lokal anesteziye karşı alerji, acıya aşırı hassasiyet veya enjeksiyona karşı fobi varsa sedasyon ile de uygulama yapılabiliyor. Bu durumda bir saat olan toplam uygulama süresi yarım saate düşüyor. Ancak ilk tercih her zaman lokal anestezi oluyor.
 
Enjeksiyon minimal hareketlerle saç foliküllerini hedefleyerek uygulanıyor. Formül foliküler kök hücreleri aktive ederek iyileştirmeyi başlatıyor. PRP'den yani kendi kanımızdan gelen kök hücre ve büyüme faktörlerimizi de aktive ederek tedavinin sonuç vermesini hızlandırıyor. Bu aktifleşen kök hücreler etrafındaki sağlam dokuyu taklit edip modelleme sistemiyle çalışıyor. Bunun  sonucu olarak da saçlarınız etrafındaki sağlıklı folikülleri modelleyerek yayılıyor. Var olan foliküller de daha sağlıklı ve güçlü hale geliyor.

ACell + PRP uygulaması ile PRP'nin farkı

PRP hastanın kendi kanından elde edilen, trombositten zengin sarı kısmıdır. ACell + PRP  tedavisi ise birçok materyalin -buna PRP de dahil- kombinasyon tedavisidir. İçinde ekstraselüler matriks, PRP, vitaminler ve saç tedavisine yardımcı olan birkaç materyal vardır. Yani PRP saç aşısının içinde tedavinin bir kısmını oluşturur.

Bunlara ek olarak, ACell + PRP, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. Ayrıca bu formül sayesinde var olan saçların kalitesi de artarak ileride dökülmesi belirli ölçüde engelleniyor. Saçkıran gibi saç hastalığı olanlarda tedaviye büyük oranda fayda sağlayarak saçlanma meydana geliyor. Saç ekimi için de hem hazırlık tedavisi hem de saç ekimi esnasında yara iyileştirici ve saç ekiminin başarısını arttıran bir tedavidir.

ACell + PRP ile saç dökülmesi tedavisinde sonuç alma zamanı

ACell + PRP'nin ilk etkisi saç dökülmesini azalarak normal hale gelmesiyle gözlemlenir. Kişiden kişiye değişmekle beraber saçlanma 6. aydan itibaren görülmeye başlanır ancak tedavinin maksimum etkisi 1. yıldan sonra gözlemlenmeye başlanır.

ACell + PRP ile saç ekimi tedavisinin süresi ve uygulanabilecek kişiler

Tedavi kadın erkek gözetmeksizin uygulanabiliyor ve her ikisinde de etkili bir tedavi.

Erkeklerde özellikle kelliğin yeni başladığı erken dönemde uygulandığında, dökülme azalarak duruyor ve kellik ileriki yaşlara öteleniyor. Bu vakadan vakaya çeşitlilik gösteriyor ancak her durumda da başarı oranı tatmin edici düzeylerde.

Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda da saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı oluyor. Kadınlarda her türlü saç dökülmesinde kullanılabiliyor ve başarı oranları son derece yüksek.

Hastalık kaynaklı saç tedavilerinde de başarılı sonuçları var. Saç kıran ve lupus kaynaklı dökülmeler gibi...

Yine kaş ve sakalda sorun yaşayanlarda da başarılı sonuçlar veriyor.

ACell + PRP uygulanabilecek kişiler
- Saç dökülmesi olanlara
- Saçında incelme ve zayıflama olanlara
- Saçkıran problemi olanlarda
- Saçını korumak ve önlem almak isteyenlere
- Saç ekiminde destek tedavi gereken durumlarda

ACell + PRP ile saç ekimi uygulayabilecek kişiler

Formülün ilk uygulayıcısı Dr. Gary Hitzig tarafından direkt eğitilmiş ya da onun tarafından eğitme yetkisi verilmiş kimseler tarafından uygulanması gerekir. ACell + PRP yaptırmayı düşünen kişilerin hem toz formu özel kapalı ambalajıyla hem de FDA onayını görmeyi talep etmeleri en güvenli yol olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat