Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

3D Model ve Kompozit Meme Büyütme

3D model göğüs büyütme nasıl yapılır?

2,677
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

3D model göğüs büyütmede, yüksek çözünürlükte çekilen fotoğraflar 3D simülasyon cihazının özel yazılımı sayesinde hastanın gerçeğe en yakın üç boyutlu modeli çıkarılır. Estetik operasyonun gerçekleştirileceği göğüsler seçilir ve cihazın sunduğu imkanlarla ameliyattan sonra nasıl bir sonuca ulaşılmak istendiği simüle edilerek görülebilir. Cerrah ile hasta öncesi ve sonrası görüntüleri ile memenin şeklini ve ameliyatın detaylarını birlikte planlayabilir. Ardından göğüslerin öncesi ve sonrasının üç boyutlu baskıları alınarak 3D modelleri hazırlanır. Kişi nasıl bir göğüs sahip olduğunu ve operasyondan sonra nasıl bir göğüse sahip olacağını 3 boyutlu olarak görebilir. 

3D modellerden silikon göğüs implantları oluşturmak, geleneksel yöntemlere kıyasla çeşitli avantajlar sağlar. Her kadının anatomisine uygun meme implantı şeklini ve boyutunu seçmek çok daha kısa sürede gerçekleştirilebilir. Hasta aklında soru işareti kalmadan meme şekillendirme operasyonuna daha büyük bir güvenle girebilir. 3D model yöntemi, daha iyi bir cerrahi sonuç ve daha iyi meme büyütme sonuçları sağlayarak hastaların memnuniyetini artırır.

Kompozit göğüs büyütme

Kompozit meme büyütme cerrahisi kavramı son 5 yıl içinde ön plana çıkmıştır. Bu teknikte meme implantı ile yumuşak meme dokusunu artıran lipofilling yöntemi eş zamanlı olarak uygulanır. 

Tekniği oldukça basittir. İmplant, bir kas üstü düzlemde yerleştirilerek kolun hareketi ile implantın hareket etmesi engellenir. Ayrıca bu konumlandırma şekli çok daha az ağrılıdır. İmplantın yumuşak doku kapsamını artırmak için lipofilling yöntemi ile alınan yağ hücreleri implantın üst sınırına eklenir. Yağ aynı zamanda, yumuşak doku oranına karşı implantı geliştirmek için memenin diğer çeyrek alanına da ilave edilebilir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sonuçlarını optimize etmek ve rötuşlamak için bir arada kullanmak doğal görünüme ulaşmayı sağlayan çok faydalı bir yöntemdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat