Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

0-1 Yaş Bebek Beslenmesi

Bebek 4-6 ay arasında neler yiyebilir?
Yeni annelere rehber niteliğinde videolar UZMANTV'de. Ay ay bebek beslenmesinin ipuçları, tabii ki uzmanından. 0-4 ay arasında bebeğe anne sütünden başka bir şey vermek doğru mu? Anne sütünü reddederse ne yapmalı? Ek gıdalar için çok mu erken? 6 aylığa kadar bebeklerin menüsüne neler eklenebilir? Halen emiyorsa anne sütü yeterli olur mu? Katı gıdalara geçmek için uygun zaman mı? Hangi ek gıdalar rahatlıkla verilebilir? Katı besinlerden hangilerini yiyebilir? Örnek bir menü nasıl olmalı? Bebek hangi gıdalara hazır değildir? Neler yedirilebilir? 1 yaşından sonra beslenmede nelere dikkat edilmeli? Gün içinde bebek hangi besinleri mutlaka yemiş olmalı? Bebeğimin hazır mamaya geçebileceğini nasıl anlarım? Kademeli olarak mı geçilmeli? Hazır mamalar bebeğimin hangi ihtiyaçlarını karşılayabilir? Hazır mamalar arasındaki farklar nelerdir? Aylara göre farklı mamalar mı tercih edilmeli? Bebeğin hangi mamayı beğendiğine dikkat etmeli miyim? Tatlı verilen çocuk sonradan tuzlu yemekte zorlanır mı? Tatlı ihtiyacı için daha çok meyveler mi tercih edilmeli? Tatlı tuzlu dengesini nasıl ayarlamalıyım? Anne sütü ile beslenen çocuğun ayrıca suya ihtiyacı olmaz mı? Katı besinler sıvı ihtiyacını artırır mı? Ne kadar su içmesi gerekir? Su yerine başka sıvı vermek doğru mu? Katı besinlere yeni geçen bebek hangi saatlerde yemek yemeli? Porsiyon ne kadar olmalı? Bebeğin doyduğunu nasıl anlarız? Gün içinde hangi besinler mutlaka olmalı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin