Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kontrolsüz ilaç kullanımı doğumu nasıl etkileyebilir?

2,598
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kontrolsüz ilaç kullanımı doğumu nasıl etkileyebilir?

Hamileliğin ilk döneminde kullanılan ilaçlar ya da sigara, alkol gibi kimyasal maddeler bebek üzerinde bazı olumsuz sonuçlara neden olabilir. Ancak hamileliğin son döneminde kullanılan ilaçlar ise doğum esnasında bazı sorunların çıkmasına neden olmaktadır. 

Bu dönemde alınan ilaçlar doğumun gecikmesine ya da erken doğuma neden olabilir. Gebeliğin son döneminde kullanılan ilaçlar bebek üzerinde etkili olabilir. Bazı ağrı kesici ilaçların doğumdan önceki hafta kullanılması durumunda bebekte olumsuz sonuçların meydana gelmesine neden olur. 

Bebekte bu tür etkilerin yanı sıra bebeğin ölümü ile sonuçlanacak ciddi durumlar da ortaya çıkabilir. Bebekte oluşabilecek bu tür durumlar ultrason ya da MR gibi birtakım görüntüleme yöntemleri ile anne karnındayken tespit edilebilir. 

Eğer doktor tarafından ilaç kullanımı önerildiyse hamilelik döneminde önerilen ölçülerde ilaç kullanılabilir. Doktorun önerdiği ilaçların hamilelik döneminde kullanılmaması anne adayında olan herhangi bir hastalığın bebeğe geçmesine neden olabilir. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat