Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolonoskopi hangi durumlarda mutlaka uygulanır?

45,677
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Kolonoskopi hangi durumlarda mutlaka uygulanır?
Büyük abdest alışkanlığının değiştiği her durumda mutlaka kolonoskopi yaptırmak gerekir. Bu tuvalet alışkanlığının değişmesinde günlerin değişmesi olabilir. Her gün tuvalete giden bir kişinin 3-4 günde bir gitmeye başlaması olabilir. 

Tuvaletini belli bir kıvamda yapan kişinin kabızlık çekmesi olabilir. Arada ishal dönemlerinin olması bu tabloya ilave edilebilir. Makattan kanama geliyorsa bunun nedeni de mutlaka tespit edilmelidir. Ailesinde kalın bağırsak kanseri olan kişiler mutlaka kolonoskopi yaptırmalıdır. Bunlar risk grubu hastalarıdır. 

Bu kişiler 3 yılda bir kolonoskopi yaptırmalıdır. Kalın bağırsakta polipleri olan hastaların poliplerinin mutlaka kolonoskopi ile temizlenmesi gerekir. Polip ilerde kansere dönüşeceğinden ve sayıları çoksa mutlaka kalın bağırsağın o kısmının çıkarılması gerekir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat