Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Köln'de ne yiyelim?

589
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Köln'de ne yiyelim?

Alman mutfağı içinde en çok tüketilen et domuz etidir. Et daha ziyade sosis olarak yemek gerekir. Başka kırmızı et çeşitleri ya da kümes hayvanı etleri de tüketilir. Çok fazla patates yetişen bir ülke olduğundan gerek et, gerek sosis yemeklerinin yanında garnitür olarak patatesin değişik şekillerde sunulduğu görülür. 


Kremalı patates, patates püresi, kızarmış patates halinde tüketilebilir. Garnitür olarak ayrıca kuşkonmaz, erişte, lahana yemeği sevilen yemekler arasında yer alır. Almanlar fırıncılık ve pastacılık konusunda da son derece iddialıdırlar. 

Alman ekmekleri çok lezzetlidir. Alman pastası, Alman çöreği, meyveli kekler, bredzel ve pankekleri de meşhurdur. Gerek Köln'de olsun gerek Almanya'da olsun en çok tüketilen içki biradır. Almanya'nın hemen hemen her yöresinin ayrı bir bira çeşidi vardır. Kölsch birası da buraya özeldir. Kölsche kavier, Köln sosisi de yine burada tercih edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat