Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Köln nasıl bir yer?

1,124
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Köln nasıl bir yer?

Köln, gerek Ren nehri üzerindeki güzel konumu ile olsun gerek tarihi eserleriyle ve sanat etkinlikleri ile olsun çok güzel bir şehirdir. Her iki yakayı birbirine 8 tane köprü bağlar. Kolonya ilk Köln'de üretilmiştir. Bu nedenle Köln şehrinin İngilizce adı Cologne kolonyaya adını vermiştir. Köln şehri M.Ö. 50 yılında kurulmuştur. 


Önceleri sadece bir kolonidir. Zaman içinde gelişip büyümüştür. 1. Dünya Savaşı'nda çok fazla zarar görmeyen Köln şehri 2. Dünya Savaşı'nda yıkıma uğramıştır. 1935 yılında burada Gestapo merkezi kurulmuştur. Köln Frankfurt gibi gökdelenlerin çok olduğu bir şehir değildir. 

Bunun nedeni de UNESCO koruması altındaki Köln Katedrali'dir. Bisiklet kullanımı son derece yaygındır. Buraya gitmek için en uygun zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Almanya'daki Noel kutlamaları da ilginçtir. Bu nedenle kış tatili de tercih edilebilir. Burada festivallere, karnavallara, kültürel etkinliklere de katılabilirsiniz.

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat