Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolay zayıflama yöntemleri nelerdir?

9,558
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kolay zayıflama yöntemleri nelerdir?

Vücudumuz belli bir miktarda yağ depolayabilir ve aynı şekilde belli bir miktarda yağ kaybedebilir. Hiçbir şey yemeden saatlerce yürüseniz bile vücudunuz ne kadar kilo verebileceğini sınırlandırmış durumdadır. Peki inat edip daha çok yürümek istersek ne olur? Yavaşlarız ve sonunda bayılırız. Yani vücudumuz bizi de sınırlar. Bu nedenle kolay kilo verme kavramı hızlı kilo verme kavramı ile karıştırılır. 

Kolay diyet, açlık hissetmeden ve belli bir listeye bağlı kalmak zorunda olmadan uzun süreli yapılan programa verilen isimdir. 

1 saatlik bir spor sırasında ortalama olarak 400 kalori harcarsınız. Yemek yemezseniz vücudunuz spor sırasında bu kaloriyi yağlardan çekmeye çalışırsa, maksimum 100 - 150 kalorilik kısmı yağlardan çekilir. Geri kalan kaloriyi vücudunuza vermediğinizde, spor doğru beslenme programı ile yapılmadığında vücutta aşırı yorgunluk oluşur, spordan istediğiniz faydayı alamazsınız. 

Spordan önce eksiği tamamlamak için 300 kalorilik bir tost yediniz ve insülin direnciniz olduğunu farz edelim. Bu durumda egzersizin ortasında şekeriniz düşer ve spor öncesi yemek yediğiniz halde halsiz kalırsınız. 

Kilo verebilmek için öncelikle kilo almaya neden olan sorunun, sağlık probleminin tespit edilmesi gerekir. Problem ortadan kaldırıldığında çok kolay kilo kaybı yaşanır ve açlık duygusu ortadan kaybolur. Sağlıklı bir vücut, ayda ortalama 4 - 6 kg arasında kilo verebilir. 

Pek çok kişi bilmediği ilaçlara başvuruyor. Ancak günümüzde metabolizmamızın daha fazla kilo kaybetmesini sağlayan bir ilaç henüz bulunamadı. Hangi ameliyat olursa olsun ya da hangi ilacı kullanırsanız kullanın, sağlıklı bir bünyeniz varsa, belli bir miktarda kilo verebilirsiniz.

Peki neden bazı insanlar diyet yaptıkları ilk aylarda 10 - 15 kilo kaybedebiliyor? Bu kişilerde genellikle çok yüksek insülin direnci bulunur ve kanlarındaki fazla insülin diyetin ilk zamanlarında kan şekerlerinin hızlı düşmesini sağlar. Bu da vücutlarının yağdan daha çok yakmasına yardımcı olur. Yine de onlar da sağlıklarına kavuştuklarında 4 - 6 kilo arasında kaybetmeye başlar. 

Bazı ilaçlar ve henüz yeterli çalışması yapılmamış hormon iğneleri malesef ülkemizde zayıflama amaçlı kullanılıyor. 6 yerine 10 kilo verdirir gibi reklamlar görüyoruz. Peki, bunlar kiloyu nereden verdiriyor? Gerçekten yağ dokusundan mı yoksa vücutta geri dönüşü olmayan hasarlar mı bırakılıyor? 

Kilo almanıza neden olan sebepleri bulmak ve kolay kilo vermenizi sağlamak için gidilmesi gereken ilk adres bir metabolizma uzmanı, yani endokrinologdur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat