Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolay bronzlaşmak için nasıl bitkisel yağlar kullanılabilir?

684
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kolay bronzlaşmak için nasıl bitkisel yağlar kullanılabilir?

Kolay bronzlaşmak için çok uzun zamandır bazı bitkisel yağlardan faydalanıyoruz. Bu bitkisel yağların ortak özelliği içlerinde beta karoten denilen cildin pigment hücrelerini aktive eden bir maddenin bulunmasıdır. 


Özellikle havuç yağı, kakao yağı, susam yağı gibi ürünler beta karoten bakımından zengin oldukları için bronzlaşmayı hızlandırır. Cilt bu sayede daha kolay renk değiştirir. Zeytinyağı hem içeriğindeki Omega 3 sayesinde cildin daha yumuşak olmasını sağlar ve kurumayı önler, hem de yağ özelliği nedeniyle güneş ışınlarının kırılarak cilde daha iyi nüfus etmelerini sağlar. 

Bu bitkisel yağların kullanımına tatilin ilk bir kaç gününden sonra başlamak kolay bronzlaşma için daha yardımcı olacaktır. Tatilin ilk günlerinde yağlardan ziyade güneşten koruma faktörü olan losyonların tercih edilmesi önerilir. Tatilinizin ilk günlerinde beta karoten içeren besinler ve losyonlar etkisini gösterene kadar mutlaka güneşten koruyucu kremler kullanın. Ardından düzenli olarak bitkisel yağlar kullanılabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat