Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kol sarkmaları nasıl tedavi edilir?

4,258
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kol sarkmaları nasıl tedavi edilir?

Kol sarkmalarının tedavi yöntemlerini anlatabilmek için; öncelikle kol sarkmalarının neden olduğunu anlatmak doğru olur. 
Özellikle kişinin hamilelik ya da beslenme problemleri gibi nedenlerle kilo aldığı dönemlerde kol bölgesinde biriken yağlar, yer çekiminin de etkisi ile deriyi aşağıya doğru çekerek esnetir. Zaman ve yerçekiminin etkisi ile bu doku bollaşarak sarkar. Kişinin bu bölgedeki bağ dokusu da zayıflamış ise bağ dokusunun tekrar gerilerek toparlanması çok zor olur. 

Aslında en iyi yöntem bölgenin sarkmasını önlemek için spor, krem ve masaj uygulamaları yaparak baştan en az sarkmanın oluşmasını sağlamaktır. Yüzme sporu bunun için en iyi yöntemlerden biridir. 
Ancak koldaki sarkmalar artık spor ile düzelemeyecek halde ise ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemlere başvurmak gerekir.
Cerrahi yöntemlerin, ameliyatsız yöntemlere göre çok daha fazla koldaki sarkmaları toparladığı gerçektir. Ancak cerrahi yöntemler sonucunda kalan izler ve narkozdan dolayı bu yöntemi herkes tercih etmemektedir. Koldaki sarkmalar eğer çok fazla değilse ve fazla derinin kesilerek alınması gerekmiyorsa ameliyatsız yöntemler %80 e kadar kolda toparlamayı sağlayabilir. 

Eğer bölgede yağ oranı çok fazla ise bölgedeki yağ dokusunun azaltılması amacı ile soğuk lipoliz dediğimiz yöntemle bölgedeki yağların tercihe göre %20-%80 oranında kırılması ve vücuttan uzaklaştırılması birinci adım olmalıdır. 

Gerekli durumdaki soğuk lipoliz uygulamasından sonra kol sarkmaları için ameliyatsız yöntemlerde 2 tedaviyi birleştiriyoruz. 
Adım adım öncelikle kol bölgesinde deri altındaki bağ dokusu üzerine çalışılır ve dokunun güçlenerek gerginliğini kazanması sağlanır. Aynı aşamada fazla yağ dokularının küçülmesi sağlanır. Bölgedeki kolojen oluşumunun uyarılarak; cildinde kendisini toparlayarak gerilmesini sağlamak gerekir. 

Bunları sağlayabilmek için ilk etapta fizik tedavide de çok etkin kullanılan şok dalga tedavisi özel bağ dokusu başlığı ile uygulanır. 2 günde bir yapılan toplam 10-15 seanslık bir uygulama sonrasında kol bölgesi herhangi bir enjeksiyon ve ya ameliyata gerek duymadan bağ dokusunun canlanması ile beraber gerilir. Aynı zamanda bölgedeki büyük yağ dokuları küçülerek kolun daha fazla aşağı doğru sarkması engellenmiş olur. 

Koldaki deriye yakın bölgeyi daha da güçlendirmek ve ısı vasıtasıyla kolojen üretimini daha fazla uyarmak için termal radyo frekansı uygulanır. Cilt dokusunun üzerinden direk bağ dokusu bölgesine etki gösterebilen ve ısı veren termal radyo dalgaları bağ dokusunun güçlenmesini sağlar.  

Uygulama devamında krem ve sporla desteklenirse çok daha iyi sonuç alınır. Eğer kol sarkması genç ve çok yoğun değilse başarı oranı çok yüksektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat