Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Koç burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,552
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Koç burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

Sevgili Koç burcu ve yükseleni Koç olanlar,

2016'nın ilk yarısı temkinli olmanız gerekiyor. 5 - 26 Ocak arasındaki Merkür gerilemesi iş ve kariyer açısından Ocak ayını dikkatli geçirmeniz gerektiğine işaret ediyor. Bu ay aynı zamanda iş sorunları, iş kaynaklı teknolojik bağlantılar ve ekonomik dengeler adına da hassas etkiler barındırıyor. 

2016 yılına organize bir şekilde başlamalı, hedeflerinizi daha gerçekçi zemine oturtmalısınız. Gerçekçi hedefler belirlemeli, riskli yatırımlardan uzak durmalı; kariyer ve finans konularında düşünmeden hareket etmemelisiniz. 2016 yılının genel etkileri piyasalar açısından dengesiz görünüyor. Bu nedenle sizden buna uygun davranmalısınız. 

2016 yılında özellikle Mart ve Nisan ayları ile Ağustos ve Eylül ayları parasal konular ve iş alanlarınızda iniş çıkışlara açık görünüyorsunuz. Özellikle iş ortaklıklarınız, proje çalışmalarınız ve yurtdışı bağlantılı ortaklıklarınız adına Nisan ile Temmuz arası temkinli olmalısınız. 

Yeni kuracağınız iş, yurtdışı bağlantılı anlaşma süreçleri, bir projeyi veya ortaklığı devreye koyma gibi konularda Nisan ile Temmuz ayında harekete geçmemeli, ağırlıkla beklemede kalmalısınız. Keza devam eden bir iş ortaklığınız varsa yine bu dönemde sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle iş sorunları ve ortaklarınızla ilişkileriniz adına Mayıs ile Temmuz ayları arasında temkinli ve akılcı davranmalısınız.

2016 yılında, 20 Mayıs - 13 Haziran arasında Venüs maddi alanlarınıza destek veriyor. Özellikle yükselen Koçlar fırsatlara açık. Satış, pazarlama, tanıtım gibi işleriniz varsa bunlarda dahil olmak üzere, maddi konularda Venüs desteği bu aralıkta sizinle olacak. 

28 Nisan - 22 Mayıs arasındaki Merkür gerilemesi burcunuzla bağlantılı. Eski anlaşmalar, daha önce başlayan iş bağlantılar tekrar önünüze gelebilir. Bu anlamda ilginç gelişmeler olabilir. Ancak bu dönemde yeni bir işe başlamak veya teknolojik bir yatırım yapmak adına destekli değilsiniz.

30 Ağustos - 22 Eylül arasında tekrarlayacak olan Merkür gerilemesi hizmet sektörü, çalışma ve mesleki kontaklar, meslektaşlarınızla ilişkileriniz, rakip ve düşmanlarla ilgili ani olaylarla uğraşmak veya rekabet ettiğiniz kişilerden gelebilecek ani ataklar açısından hassas olacak. 

19 Aralık'tan itibaren yıl sonuna kadar olan dönemde  kariyer konularında yine temkinli olmalısınız.

2016 yılında 5 adet tutulma gerçekleşecek. Tutulma dönemlerinde kariyer ve parasal işleriniz açısından da dikkatli olmalısınız. Mart 2016?da gerçekleşecek iki adet tutulma rakipler, yurtdışı bağlantıları, önceden hesap etmediğiniz parasal çıkışlar yaşanması ve ortaklı işleriniz adına Mart ve Nisan aylarını hareketli hale getiriyor.. 

Ağustos ayında gerçekleşecek Güneş tutulması hedefleriniz ve iş kariyer alanlarınız adına vurgulu. 15-20 Ağustos 2016 arasında başlatacağınız iş konularında sonuç almakta sorun yaşayabilri veya başlayan durumlar farklı bir gidişata geçebilir; hesap etmediğiniz gelişmelerle uğraşabilirsiniz. Bu aralıkta daha çok araştırma ve beklemede kalın. 

Bu yıl gerçekleşecek Mars gerilemesi başkalarından gelecek maddi beklentileriniz adına sürpriz durumlar sunabilir size. Ancak Mars gerilemesi süreci olan 17 Nisan ile 1 Temmuz 2016 arasında vergi borçlarınız, banka veya kredi borçlanmalarınız, sigorta veya benzeri alacaklarınız adına çok dikkatli olmakta fayda var.  

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat