Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klitoral ve vajinal orgazmın farkları nelerdir?

213,895
kez izlendi
Puan: 4.82 / 5
Detaylı Açıklama

Klitoral ve vajinal orgazmın farkları nelerdir?

Bütün orgazmlarda tetiği çeken klitoristir. Klitoris ile vajinal orgazm birbirinden farklı değildir. Her türlü orgazmda klitorisin uyarılması ile orgazma ulaşılır. Bazı kadınlar cinsel birleşme esnasında orgazm olabilir. Bu kadınlarda klitoristen giden duyu lifleri, vajina ile klitoris uyarısı için yeterlidir. 


Penis vajinanın içindeyken, cinsel birleşme esnasında uyarıların klitorise dolaylı yollardan gelmesi kadının orgazm olmasına yetebilir. Bu yaklaşık 3 kadından birinde görülür. Bu her kadın için mümkün değildir. 

Yüzde 50'de klitoris uyarısı gerekebilir. Kadın ön sevişme esnasında partneri tarafından eli, dili ya da sürtünme yoluyla tahrik edilir. Bazı kadınlarda birleşme esnasında da klitoris uyarısı gerekebilir. Cinsel ilişki sırasında kadının üstte olması daha kolay orgazm olmasını sağlayabilir. Vajina kuruluğu, cinsel uyarılmanın azlığı da soruna yol açabilir. Orgazm olamamanın bir nedeni de erkeklerde erken boşalmadır. Bunun tedavi edilmediği durumlarda kadın orgazm olamayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat