Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klimayı açık bırakarak uyumak ne tür sorunlara neden olabilir?

1,332
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Klimayı açık bırakarak uyumak ne tür sorunlara neden olabilir?

Klimalar sıcak ve nemli havalarda yaşam kalitemizi arttırabilir. Ancak doğru kullanılmalıdırlar. Klimaların uyku modları bulunuyorsa uyku modu çalıştırarak uyumakta sıkıntı yoktur. Ama uyku modu özelliği her klimada bulunmamaktadır.

Klimalarda uyku modundan kasıt klimanın uyku esnasında ısıyı kademe kademe arttırarak kendi kendine kapanmasıdır. Ancak böyle bir özellik devreye sokulmadan sadece klimayı açık bırakarak uyumak çok zararlıdır. Uyuduğumuzda vücut sıcaklığımız düşer. Klima ortam nemini ve ısıyı düşürür. Üst solunum yollarında bakterilere karşı bizleri koruyan savunma elemanı olarak görev alan farklı mekanizmalar var. Soğuk ve kuru hava bu mekanizmaları bozabilir. 

Klima açık olarak uyumak farklı enfeksiyon hastalıklarına ve sağlık üzerinde çeşitli etkilere eden olabilir. Klima uyku sırasında çalıştırılacaksa uyku modu olup olmadığı kontrol edilmelidir. Ortam nemini otomatik olarak ayarlayan klimalar da mevcuttur. Bu klimaların dışında vantilatör de çalıştırılabilir. Ancak klima veya vantilatör uyuyan kişiye direkt olarak vurmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat