Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kız Kulesi'nin hikayesi nedir?

54,273
kez izlendi
Puan: 3.17 / 5
Detaylı Açıklama

Kız Kulesi'nin hikayesi nedir?

Kız Kulesi'nin tarihi son derece eskilere dayanır. Burada ilk olarak Atinalı bir general kale yaptırmıştır. Sonrasında hep savunma amaçlı olarak kullanılan kule şehrin savunmasında önemli bir yere sahip olmuştur.

Kız kulesi
bir dönem hapishane, ayrıca kolera salgınında da karantina bölgesi olarak kullanılmıştır. Kız Kulesi 200 yılında restorasyona uğramıştır. Şu anda şehrin 360 derecelik manzarasını seyretmek için kız kulesine gitmek yeterlidir.

Kız Kulesi ile ilgili pek çok efsane vardır. Bunlardan biri şöyledir: Bizans İmparatoru'nun çok güzel bir kızı vardır. Bu kıza bir kahin onu bir yılanın ısıracağını söyler. Kızın babası çok üzülür ve pek çok önlem alır. Kehanetin gerçekleşmemesi için kızını Kız Kulesi'ne kapatır. Fakat bir gün bir yaşlı kadın bir sepet üzüm getirir ve sepetteki yılan kızı ısırarak ölümüne neden olur. Kız Kulesi İstanbul'un en güzel tarihi sembollerinden birisidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat