Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kişiye özel doğal burun estetiği nasıl yapılır?

2,688
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kişiye özel doğal burun estetiği nasıl yapılır?

Kişiye özel doğal burun estetiği planlamasında öncelikle güzellik kavramını ele almak gerekir. Güzellik vücudun ve ruhun tam bir uyum halidir. Gençlik ve zekanın yansımasıdır ve bunun bir parçası da estetiktir.

Estetik bir burun ameliyatı için 

Estetik olan her zaman doğal olandır. Çünkü estetik bir şey yaptığınız zaman o kişinin yüzü ile tam bir uyum içerisinde olması istenir. Sonradan oraya konmuş gibi durması doğru değildir. Estetik olan ise herkes tarafından fark edilebilen, aslında o yüze çok yakışmayandır. 

Hokka gibi veya kaydırak gibi olan burunlar estetikli olarak algılanırken; yüz ile uyum içerisinde olan, çevresindekilerin "acaba bu kişinin burnu yapılı mı yoksa böyle mi doğdu" dedirtecek şekilde olan burunlar doğal olanlardır. 

Simetri ve harmoni kavramları doğallığın ve estetiğin en önemli kavramlarından ikisidir. Yüzde ve burunda tam bir simetri hali istenir. Harmoni de bunun burun, çene, alın ve orta yüzle olan uyumunu ifade eder.

Estetik ve doğal bir burun tasarlarken hastayı detaylı bir şekilde muayene edilmelidir. Muayenede ilk olarak şikayetler ve beğenmedikleri noktalar tek tek not edilmelidir. Sonrasında doktor kendi muayenesini yapar. Bu muayenede kemik ve kıkırdakların durumu, cildin kalınlığı, bunun yüzde uyumu ve en önemlilerinden birisi çenenin yapısı, kapanışı, diş dizilimleri gibi pek çok konu detaylı bir şekilde incelenmelidir.

İncelemelerin ardından hastanın fotoğrafları çekilir, fotoğrafların üzerinden çeşitli simülasyonlar gerçekleştirilir ve hastanın beğenisine sunulur. Buna ek olarak daha önce özel izinleri alınmış hastalardan öncesi ve sonrası fotoğrafları gösterilir. 

Estetik bir kadın burnuna karşıdan bakıldığında, burun sırtı çizgileri kaştan itibaren burun sırtına yaklaştıkça hafif daralır, kadın beli gibi incelir ve burun kanatlarına doğru da hafif bir şekilde genişler.

Estetik bir erkek burnuna karşıdan bakıldığında, kaştan itibaren gelen çizgiler, burun sırtı çizgileri aşağı doğru direkt olarak düz bir şekilde inmelidir.

Estetik bir kadın burnuna yandan bakıldığında burun kökü ile burun ucu arası düz bir çizgidir ancak burun ucundan 2mm daha geride olması tercih edilir. Bir başka deyişle burun ucuna gelindiğinde, burun ucunda iki mm kadar yükselme istenen bir şeydir.

Estetik bir erkek burnunda ise, erkek burnuna yandan bakıldığında burun ucu burun sırtı ile aynı hizada, düz bir şekilde incelmelidir ve dudak ile burun arasındaki açı 90 dereden daha büyük olmamalıdır. 

Hem erkekte hem kadında burna aşağıdan bakıldığında eşkenar üçgen bir görünüm tercih edilir. 

Genel olarak estetik ve doğal bir burnun temel öğeleri bunlardır. 

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat