Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kısır olan erkek tüp bebek ile çocuk sahibi olabilir mi?

6,769
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kısır olan erkek tüp bebek ile çocuk sahibi olabilir mi?

Kısır olan erkekler tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilmektedir. Eğer hastalarımızın sperm ogenezlerinde canlı hücre bulamamışsak bu kişileri cerrahi yöntemler kullanarak tüp bebek sahibi yapabiliriz. Örneğin makro ya da mikrotese yöntemleri vardır. Ancak makrotese yönteminde daha fazla dokuya ihtiyaç olduğu için kişi ileri dönemde psikososyal veya psikoseksüel sorunlar yaşayabilir. Mikrotese yönteminde mikroskop kullanıldığı için testis dokusu ve içindeki elemanlar daha da büyütülmekte ve buradan alınan dokular daha avantajlı olmaktadır. Çünkü daha az doku içerisinden daha fazla sperm elde edilebilmektedir. Alınan dokulardan sperm hücresi elde edildiği anda hastalar aynı zamanda tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilmektedirler. 

Mikrotese yöntemi ile kullanmadığımız dokular dondurulmakta, eğer hastalar ilk denemeden sonra çocuk sahibi olamamışlar ise daha sonraki denemelerinde bu dokuları kullanarak tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilmektedirler. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat