Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kişinin bakire olup olmadığı nasıl anlaşılır?

658,921
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Detaylı Açıklama

Kişinin bakire olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Kişinin bakire olup olmadığını öğrenmenin en kestirme yolu tabii ki kendisine sormaktır. Kadın doğum uzmanları, muayene öncesinde hastalarına cinsel hayatının olup olmadığını sormaktadır. Buna göre muayenede dikkat edilecek hususlar değişkenlik göstermektedir. Hastalar da doktorlarına güven duydukları için rahatlıkla kendilerini ifade edebilirler. 

Aslında ikili ilişkilerde de durum böyledir. Eğer ikili arasında güvene dayalı bir ilişki varsa, cinsel hayata dair bu tarz bilgiler rahatlıkla paylaşılabilir. Böyle bir durumda kadın rahatlıkla, bakire olup olmadığını partnerine söyleyebilecektir. 

Kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamak genelde mümkündür. Ancak bazı durumlarda bu anlaşılamayabilmektedir. Kadın Doğum Uzmanları, kızlık zarının bozulduğunu ifade ettiklerinde, bu durumun kesinliği yüzde 99 civarındadır. Aynı şekilde bozulmadığını söylediklerinde de bu netlik yüzde 99 civarında olacaktır. 

Yüzde 1 oranında bir yanılma payı her zaman mevcuttur. Çünkü doktorlar kızlık zarının önceki yapısını bilmemektedir. Belki, daha öncesinde oldukça ince yapıda bir kızlık zarı söz konusudur ve şimdiki şekline baktığımızda, değişiklik olmamasına rağmen, yapısındaki incelikten dolayı, bozulduğunu söyleme ihtimalimiz bulunmaktadır. 
Ancak net olarak anlaşılabildiği durumlar da mevcuttur. Özellikle yeni bir kızlık zarı bozulma olgusuysa, o bölgede yırtılan bölge ve hemen etrafında oluşan yarayı ve kanamayı gördüğümüz zaman kızlık zarı bozulmuştur diyebilmekteyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat