Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kışın su tüketimi nasıl olmalı?

1,159
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kışın su tüketimi nasıl olmalı?

İnsanın yaşamını sürdürmesi için temel ihtiyacı sudur. Kış aylarında daha az hareketli olduğumuz için vücuttaki su tüketimi de daha az olacaktır. Ancak bu vücudun suya ihtiyacı olmadığını göstermez. Kış aylarında günde ortalama 2 - 2,5 litre su tüketilmesi gerekir. 

Kışın tükettiğimiz kahve, çay gibi sıcak içecekler veya ayran, soda gibi doğal ürünler ile asitli soğuk içecekler günlük sıvı ihtiyacını karşılamak için yeterli değildir. Bu tür içecekler susuzluğumuzu gidermeye yardımcı olsa da, temel sıvı ihtiyacı her zaman sudan sağlanmalıdır. Bu sebeple günde ortalama 8-10 su bardağı su tüketmemiz gerekir.

Suyun; vücuttan toksinleri ve diğer metabolik atıkları uzaklaştırma; besinlerin emilim, sindirim ve hücreye taşınması gibi görevleri bulunur. Tüm bunların yanı sıra, metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye yardımcı olduğundan, su aynı zamanda kilo vermek isteyenler için de en sağlıklı içecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat